ŚWIETLICA - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej

KIEROWNIK ŚWIETLICY
mgr Elżbieta Jesionek

Świetlica szkolna zapewnia opiekę uczniom od poniedziałku do piątku

• Ze świetlicy i opieki wychowawców korzystają wszyscy uczniowie szkoły.
  • Szczególną opieką otacza się uczniów dojeżdżających oraz zapisanych do świetlicy przez rodziców.
  • Dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości dowożą 4 autobusy.
  • Plan dowozów jest tak opracowany, aby po skończonych zajęciach uczniowie mogli odjechać do domu.
  • Świetlica prowadzi dożywianie (obiad, gorący napój). Obiady są urozmaicone i pożywne.
  • Dziennie wydaje się około 170 obiadów. Dla 70% uczniów obiady finansuje opieka społeczna.
  • W świetlicy prowadzone są zajęcia o charakterze opiekuńczo-wychowawczym oraz rozwijające różne zainteresowania.
  • Pod opieką wychowawców uczniowie mogą odrabiać prace domowe i przygotowują się do lekcji.
  • Świetlica dysponuje komputerami z dostępem do internetu, tabletami, sprzętem audiowizualnym, sprzętem sportowym, kącikiem książki (słowniki, encyklopedie, atlasy), czasopismami dla dzieci i młodzieży, dużym wyborem gier planszowych, itp.

ZADANIA ŚWIETLICY: EDUKACJA, WYCHOWANIE i OPIEKA

Świetlica realizuje zadania poprzez: pomoc w odrabianiu prac domowych, zajęcia czytelnicze, zajęcia wyrównawcze,
zabawy i gry dydaktyczne, zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne i techniczne, projekcję filmów dydaktycznych, itp.
REGULAMIN ŚWIETLICY

• Wszyscy uczniowie szkoły w Dobrej mogą korzystać ze świetlicy szkolnej w godz. 7.00 - 15.00.
  • Uczniowie uczestniczący w zajęciach w świetlicy nie opuszczają jej bez powiadomienia wychowawcy.
  • Uczniowie korzystający z kącika zabaw i gier pozostawiają po sobie porządek.
  • Uczniowie powinni dbać i szanować wyposażenie świetlicy (tablety, sprzęt audiowizualny, gry, zabawki).
  • W porze posiłków w świetlicy przebywają tylko uczniowie z nich korzystający.