SZKOŁA FILIALNA - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej

Przejdź do treści

Menu główne:

SZKOŁA FILIALNA

SZKOŁA FILIALNA W PIEKARACH
IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO

KIEROWNIK
mgr Elżbieta Jesionek

tel./fax: 63 279 00 69
Piekary 49, 62-730 Dobra

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek
8.00 - 15.00
ROZKŁAD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH
8.00 - 8.45
przerwa 5 min
8.50 - 9.35
przerwa 10 min
9.45 - 10.30
przerwa 5 min
10.35 - 11.20
przerwa 20 min
11.40 - 12.25
przerwa 10 min
12.35 - 13.20
przerwa 5 min
13.25 - 14.10
NAUCZYCIELE
Baranowska Danuta
Dawid Agata
Durka Jerzy
Estemberg-Palczewska A.
Gajowiak Anna
Gnatkowska Ewa
Hnatów Emilia
Jesionek Elżbieta
Jesionek Marlena
Karpińska Małgorzata
Kubiak Bożena
Michalak Anna
Pacześna Mariola
Pawłowska Jadwiga
Piestrzyński Dariusz
Szczepańska Ewa
Urbańczyk Agnieszka
Urbańczyk Ewa
j. polski, historia
kształcenie zintegrowane kl. 3b
historia, wych. fizyczne
j. niemiecki
j. polski, biblioteka, wych. kl. 4
wychowanie przedszkolne
j. angielski, wych. kl. 6
wych. fizyczne, kierownik szkoły
muzyka
j. angielski
kształcenie zintegrowane kl. 3a
wdżwr, pedagog
kształcenie zintegrowane kl. 2
wychowanie przedszkolne
zajęcia komputerowe
matematyka
matematyka, przyroda, wych. kl. 5
religia, plastyka
UWAGA! Z dniem 1 września 2017 r. Szkoła Filialna w Piekarach staje się samodzielną placówką
pod nazwą Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piekarach.
W związku z tym, informacje tej szkoły nie będą zamieszczane na stronie internetowej
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej, a materiały zamieszczone do tej pory,
zostaną przeniesione do Archiwum.
Z ŻYCIA SZKOŁY - GALERIA ZDJĘĆ


NAGRODA W KONKURSIE PLASTYCZNYM "MOJA MAŁA OJCZYZNA"
Oliwia Dulin - uczennica klasy 6 Szkoły Filialnej w Piekarach, została laureatką I miejsca w konkursie plastycznym "Moja mała Ojczyzna".
Senator RP Margareta Budner wręczyła Oliwii dyplom i upominki. Uczennica została zaproszona do udziału w wycieczce do Warszawy ze zwiedzaniem Senatu. Opiekun: p. Ewa Urbańczyk.

NAGRODA W KONKURSIE PLASTYCZNYM "BEZPIECZNIE NA WSI ..."
Martyna Kinecka - uczennica klasy 6 Szkoły Filialnej w Piekarach, została laureatką II miejsca w eliminacjach regionalnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa". Nagrodę naszej uczennicy wręczył mgr inż. Krzysztof Buchelt  - kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówki Terenowej w Turku. Gratulujemy Martynie sukcesu! Opiekun p. Ewa Urbańczyk.

NAGRODA W KONKURSIE PLASTYCZNYM "PAPIEŻ FRANCISZEK W OCZACH DZIECI"
Natalia Janiak - uczennica klasy 2, została zaproszona do udziału w Finale V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Papież Franciszek w oczach dzieci", który odbył się w Kaliszu. Natalka została laureatką II miejsca w kategorii SP i otrzymała wiele upominków. Gratulujemy uczennicy artystycznych sukcesów. Opiekun: p. Ewa Urbańczyk.

18 maja 2017 r. uczniowie klas 2-3 oraz dzieci z oddziału zerowego uczestniczyły w spotkaniu z higienistką szkolną p. Janiną Jafra.
Temat pogadanki dotyczył troski o higienę jamy ustnej. Pani pielęgniarka demonstrowała właściwe szczotkowanie zębów, doradzała w wyborze szczoteczek i past. Zebrani uczniowie zadawali pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Podsumowując spotkanie, p. Janina Jafra gorąco zachęcała zgromadzonych uczniów do systematycznych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Z radością informujemy, iż dnia 16 maja 2017 r. Natalia Janiak uczennica klasy 2 otrzymała nagrodę w XI Powiatowym Przeglądzie Twórczości Katolickiej, poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Organizatorami konkursu byli: Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Boleszczynie oraz Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona. Natalka brała udział w części plastycznej konkursu zatytułowanej "Objawienia Fatimskie". Laureatce serdecznie gratulujemy. Opiekun: p. Ewa Urbańczyk.

Organizatorzy konkursu plastycznego "Palić nie palić - oto jest pytanie?" na rebus: Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Poznaniu zaprosili naszą uczennicę Roksanę Gąsiorek na finał wojewódzki konkursu. Roksana została laureatką etapu powiatowego zajmując I miejsce, a w etapie wojewódzkim otrzymując wyróżnienie. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło dnia 31 maja 2017 r. w Poznaniu w Multikinie. Gratulujemy Roksanie artystycznych sukcesów.  Opiekun: p. Ewa Urbańczyk.

26 maja 2017 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekarach odbył się festyn rodzinny z udziałem uczniów i rodziców miejscowej Szkoły Filialnej.
W pierwszej kolejności p. kierownik Elżbieta Jesionek powitała zaproszonych gości w osobie ks. proboszcza Grzegorza Wawrzyniaka, p. wicedyrektor Danuty Zgolińskiej oraz p. kierownik przedszkola Marzenny Jeżyk. Następnie skierowała ciepłe słowa do licznie zgromadzonych dzieci i rodziców. Festyn rozpoczęto częścią artystyczną, która stała na wysokim poziomie. Wśród kolejnych punktów spotkania znalazły się poczęstunek, loteria fantowa, konkursy oraz zawody sportowe. Do sportowych potyczek przystąpiło jedenaście rodzin prezentując wyrównany poziom. W ostatecznej klasyfikacji największą liczbę punktów zgromadziła rodzina p. Beaty Walasek, tym samym obroniła tytuł mistrza z poprzedniego roku.

19 maja 2017 r. dzieci w Szkole Filialnej w Piekarach odwiedził dzielnicowy p. Jerzy Denkowski. Przypomniał dzieciom zasady poruszania się pieszych po drogach, sprawdził czy  starsze dzieci znają przepisy ruchu drogowego  dla rowerzystów oraz zademonstrował jak prawidłowo powinny być przewożone dzieci w fotelikach.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PROFILAKTYCZNYCH
12 maja 2017 r. w Szkole Filialnej w Piekarach odbyło się podsumowanie działań prowadzonych w ramach profilaktyki uzależnień i działań prozdrowotnych podejmowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Dzieciom uczestniczącym w konkursach wręczono nagrody.
Klasa 6 - konkurs wiedzowy "Jedzmy smacznie i zdrowo  - jadłospis": wyróżnienia otrzymali: Klaudia Sobczak, Kacper Michalak, Anna Miłosz.
Klasa 5 - konkurs plastyczny "Palić nie palić - oto jest pytanie": nagrodę otrzymała Roksana Gąsiorek - zakwalifikowała się do etapu powiatowego; wyróżnienia otrzymali: Magdalena Kraska, Oliwia Kostrzewa, Dominika Kurzawa, Konrad Dominiak, Natalia Kominiarczyk.
Klasa 4 - konkurs na najlepsze hasło promujące zdrowy styl życia: wyróżnienia: Karolina Kędzierska, Michał Wasiak, Julita Krysiak, Marta Tołoczko.
Uczniowie klas młodszych otrzymali upominki. Klasa 2 za prace plastyczne "Warzywa i owoce - nasi przyjaciele", klasa 3a i 3b za prace plastyczne i plakaty "Zdrowe przekąski - co wybrać w sklepie" oraz "Nie pal przy mnie proszę". Zakup nagród dla dzieci był możliwy dzięki współpracy z gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrej, która wspiera finansowo działania profilaktyczne prowadzone na terenie szkoły.
Upominki i nagrody sprawiły dzieciom ogromną radość!
8 maja 2017 r. w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Tańca w Szkole Filialnej w Piekarach odbył się konkurs tańca.
Do turnieju przystąpiła jedna para taneczna oraz soliści. Dobór repertuaru był różnorodny, co wpłynęło na niespodziewanie wysoki poziom konkursu.
1 miejsce zajęło rodzeństwo Oliwia (kl. 3) i Bartosz (kl. 2a) Walasek wykonując taniec towarzyski. Po burzliwych obradach jury przyznało trzy II miejsca: Dominika Andrzejczak (kl. 3a), Natalia Grubska (kl. 3a), Julia Jałkiewicz (kl. 2a). Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez wychowawców klas 2-3.

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
5 maja 2017 r. w Szkole Filialne w Piekarach odbyła się uroczysta akademia z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klasy 5 pod kierunkiem p. Danuty Baranowskiej przygotowali montaż słowno - muzyczny upamiętniający to wydarzenie.

W ramach współpracy z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "Orli Staw" i idącym za nim hasłem "Myślę ekologicznie" Szkoła Filialna w Piekarach od kilku lat przeprowadza akcję zbierania zużytych baterii. 10 kwietnia baterie zostały posegregowanie i przekazane do zakładu Orli Staw, w czym pomagali uczniowie klasy 6: Wiktoria Rusin, Kacper Michalak, Mateusz Grubski i Szymon Bojszczak. Akcja została przeprowadzona pod nadzorem p. Emilii Hnatów.

7 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
W tym roku obchodzony pod hasłem "Depresja - Porozmawiajmy o niej". Głównym założeniem kampanii jest wskazanie, jak ważne jest mówienie o depresji, ponieważ sama rozmowa o depresji stanowi istotny element procesu dochodzenia do zdrowia. Stygmatyzacja chorób psychicznych, w tym depresji, nadal dla wielu osób na całym świecie stanowi barierę uniemożliwiającą szukanie pomocy. Poruszenie tematu depresji i rozmowa z członkiem rodziny, przyjacielem lub pracownikiem opieki zdrowotnej czy też w większej grupie, na przykład w szkole, miejscu pracy czy miejscach spotkań towarzyskich albo w przestrzeni publicznej, np. w mediach informacyjnych, w blogach czy w portalach społecznościowych, pomoże przełamać stygmatyzację i w efekcie zachęci większą liczbę osób do szukania pomocy. Każdy może zachorować na depresję. Dlatego kampania Światowej Organizacji Zdrowia adresowana jest do wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny.

OLIMPIADA WIEDZY O ŚW. JANIE PAWŁE II
3 kwietnia 2017 r. w Szkole Filialnej w Piekarach została przeprowadzona szkolna olimpiada wiedzy o św. Janie Pawle II. Celem olimpiady było pogłębianie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej św. Jana Pawła II wśród uczniów klas 4-6. Wyniki konkursu: I miejsce - Karolina Kędzierska (kl. 4), II miejsce - Konrad Dominiak (kl. 5), III miejsce - Oliwia Dulin (kl. 5), Aleksandra Dębowiecka i Wiktoria Rusin (kl. 6). Wszystkim uczestnikom olimpiady dziękujemy za udział i gratulujemy uzyskanych wyników. Szkolnym organizatorem olimpiady była p. Ewa Urbańczyk.

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rekolekcje szkolne są szczególną formą głoszenia Ewangelii, wyrazem troski Kościoła o przekaz wiary i formacji postaw wynikających z wiary.
W dniach 29-31 marca społeczność szkolna Szkoły Filialnej w Piekarach uczestniczyła w rekolekcjach, które miały miejsce w szkole i kościele parafialnym Trójcy Świętej w Skęczniewie. Cele rekolekcji szkolnych były następujące: wzrastanie w wierze, nadziei i miłości, współpraca i poczucie odpowiedzialności, wrażliwość na piękno, dobro i prawdę oraz życie wiarą na co dzień. Do zadania rekolekcji szkolnych należą: wychowanie liturgiczne, poznanie treści wiary, formacja moralna, nauczanie modlitwy, wychowanie do życia wspólnotowego. Uczniowie licznie uczestniczyli w przygotowaniu duchowym do Świąt Wielkanocnych poprzez udział w Eucharystii, naukach rekolekcyjnych, śpiewach, konkursach, projekcjach filmów oraz przedsięwzięciach artystycznych bogatych w treści dotyczące symboli wielkanocnych.

POZASZKOLNE KONKURSY PLASTYCZNE
31 marca 2017 r. upłynął termin podsumowania czterech konkursów plastycznych na etapie szkolnym.
KONKURS "PALIĆ, NIE PALIĆ - OTO JEST PYTANIE?" na rebus o tematyce antytytoniowej, organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku. Konkurs był adresowany dla uczniów klasy 5. Szkolna komisja wyłoniła laureata I miejsca - Roksanę Gąsiorek. Praca Roksany weźmie udział w eliminacjach powiatowych. Opiekun: p. Ewa Urbańczyk.
KONKURS "MOJA MAŁA OJCZYZNA" Senator RP Margareta Budner zaprosiła dzieci i młodzież szkolną z naszego powiatu do udziału w konkursie plastycznym "Moja mała Ojczyzna". Najciekawsze ilustracje dotyczące historii i legend naszej najbliższej okolicy wykonała Gabriela Tomczak (kl. 2) i Oliwia Dulin (kl. 5). Opiekunowie: nauczyciele nauczania zintegrowanego i nauczyciel plastyki.
KONKURS "CHCIAŁABYM / CHCIAŁBYM BYĆ JAK …" zorganizowany został przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Koninie Filia w Turku. Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych z miasta Turku oraz powiatu tureckiego. Cele konkursu: kształtowanie umiejętności poszukiwania i wyboru właściwych wartości, rozwijanie umiejętności dostrzegania autorytetów w literaturze, promocja czytelnictwa, rozwijanie aktywności twórczej dzieci, konkurs wpisuje się w realizację kierunku polityki oświatowej państwa w roku szk. 2016/17 - Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości. W etapie powiatowym naszą szkołą reprezentować będą prace wykonane przez Oliwię Dulin, Andżelikę Gibaszek, Magdalenę Kraska, Natalię Kominiarczyk (kl. 5) i Martynę Kinecką (kl. 6). Opiekun: p. Ewa Urbańczyk.
KONKURS "BEZPIECZNIE NA WSI TO PODSTAWA - ŚRODKI CHEMICZNE TO NIE ZABAWA" zorganizowany został przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Turku. Głównym celem konkursu jest bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz upowszechnianie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym. W etapie regionalnym Szkołę Filialną w Piekarach reprezentować będą prace plastyczne wykonane przez Ewę Sobczak (kl. 2), Macieja Michalaka (kl. 3a), Norberta Gąsiorka (kl. 3b), Martynę Kinecką, Szymona Bojszczaka, Kacpra Michalaka (kl. 6). Opiekunowie: p. Mariola Pacześna, p. Bożena Kubiak, p. Agata Dawid, p. Ewa Urbańczyk.
21 marca 2017 r. uczniowie klasy 2, 3a i 3b przywitali nadejście kalendarzowej wiosny poprzez wspólne zabawy integracyjne. Hasło przewodnie tego dnia to "Zielono mi …". Taki bowiem kolor dominował w strojach dzieci. Poszczególne grupy swoje wyobrażenie o wiośnie przelali na papier stosując różne techniki plastyczne. Wiosenne prace dzieci ozdobiły klatkę schodową.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" wywodzi się z Australii, a obecnie swym zasięgiem obejmuje ponad 60 państw świata. W Polsce organizowany jest od 1992 r. Organizatorem centralnym na terenie naszego kraju jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Celem powyższego Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów.
16 marca 2017 r. w naszej szkole 29 uczniów rozwiązywało testy konkursowe "Kangura Matematycznego": kategoria "Żaczek" - uczniowie  klasy 2 (Andżelika Bojszczak, Natalia Janiak, Małgorzata Jarachowska, Krzysztof Kraska, Wiktoria Skórka, Gabriela Tomczak, opiekun: p. Mariola Pacześna); kategoria "Maluch" - uczniowie klas 3a, 3b, 4 (Natalia Grubska, Szymon Kubiak, Maciej Michalak, Olaf Szczeciński, Oliwia Walasek, Marcel Gadomski, Norbert Gąsiorek, Wojciech Madaj, Dawid Tomczak, Jakub Dulin, Kacper Kaczmarek, Karolina Kędzierska, Mateusz Raźniewski, Michał Wasiak, opiekunowie: p. Bożena Kubiak, p. Agata Dawid, p. Agnieszka Urbańczyk); kategoria "Beniamin" - uczniowie klasy 5 i 6 (Konrad Dominiak, Oliwia Dulin, Jan Jabłonowski, Natalia Kominiarczyk, Oliwia Kostrzewa, Magdalena Kraska, Przemysław Ciesielski, Mateusz Grubski, Kacper Michalak, opiekun: p. Ewa Szczepańska). Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę - breloczek "Magiczny sześcian" i teraz już tylko czeka na wyniki konkursu, które opublikowane zostaną w maju 2017 r.

Corocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym "Geo-Planeta". W roku szkolnym 2016/17 udział wzięło 5 uczniów: Aleksandra Dębowiecka, Konrad Dominiak, Piotr Gręda, Wiktoria Rusin, Julia Szymczak. W marcu 2017 r. nastąpiło podsumowanie konkursu. Wynik bardzo dobry uzyskał uczeń klasy 6 Piotr Gręda, natomiast wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 5 Konrad Dominiak.
Opiekun konkursu: p. Agnieszka Urbańczyk. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

4 marca 2017 r. zakończył się Powiatowy Konkurs Plastyczny "Zapobiegamy Pożarom". Prace młodych artystów z powiatu tureckiego zostały ocenione i nagrodzone. Uczeń klasy 6 Szkoły Filialnej w Piekarach Jakub Kopytek zajął II miejsce (opiekun: p. Ewa Urbańczyk). Najlepsze prace przekazane zostały do eliminacji wojewódzkich. Organizatorzy konkursu: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turku, Komisja ds. Młodzieży ZOP ZOSP RP w Turku oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Gratulujemy Jakubowi kolejnego artystycznego sukcesu.

28 lutego 2017 r. podczas ostatków zorganizowanych wspólnie z rodzicami uczniowie klasy 2 degustowały pyszne róże i chrusty karnawałowe. Dzieci swoimi tańcami uświetniły zabawę ostatkową.

23 lutego 2017 r. uczniowie nauczania zintegrowanego wraz z wychowawczyniami: p. Mariolą Pacześną, p. Agatą Dawid i p. Bożeną Kubiak, bawili się na balu przebierańców. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w doborze strojów karnawałowych. W trakcie zabawy odbyły się konkursy, m.in. najciekawszy kostium, taniec z kapeluszem, królowa i król parkietu. W nagrodę za aktywny udział w zabawie uczniowie zostali poczęstowani pączkami.

15 lutego 2017 r. w szkole w Piekarach przeprowadzony został test sprawdzający wiedzę w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W eliminacjach wzięło udział 15 uczniów. Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Julia Szymczak (kl. 6) - I miejsce w szkole, Kacper Michalak (kl. 6) - II miejsce, Mateusz Grubski (kl. 6) - III miejsce, Konrad Dominiak (kl. 5), Andżelika Gibaszek (kl. 5), Magdalena Kraska (kl. 5), Dominik Pawlak (kl. 5).
20 lutego w ZS-P w Dobrej odbyły się w eliminacje gminne. Uczniowie z naszej szkoły nie zajęli czołowych miejsc, ale powrócili zadowoleni, gdyż jak każdego roku organizatorzy zapewnili miłą atmosferę, słodki posiłek oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe dla każdego uczestnika. Opiekun konkursu: p. Agnieszka Urbańczyk.

KONKURS PLASTYCZNY "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"
W lutym 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie etapu gminnego konkursu plastycznego "Zapobiegamy pożarom" zorganizowanego przez Zarząd Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Dobrej, Komisja ds. Młodzieży działająca przy ZOG ZOSP RP w Dobrej, Urząd Miejski w Dobrej oraz Centrum Kultury w Dobrej. Na konkurs wpłynęło 118 prac. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie ze Szkoły Filialnej w Piekarach: Wiktoria Błaszczyk (kl. 3a) - I miejsce (opiekun p. Bożena Kubiak), w kategorii klas 4-6 Jakub Kopytek - I miejsce, Julia Szymczak - II miejsce, a Patrycja Witaszczyk - III miejsce, wszyscy uczęszczają do klasy 6 (opiekun p. Ewa Urbańczyk). Dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w wykonanie prac konkursowych, a laureatom gratulujemy artystycznych sukcesów.

31 stycznia 2017 r. organizator Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tęcza" poinformował o wynikach tegorocznej edycji Konkursu. Komisja konkursowa XIV edycji uznała, iż najlepszą pracę pt. "Cztery pory roku - barwy i cienie" z naszej szkoły wykonała Oliwia Kostrzewa z klasy 5, otrzymując nagrodę, a Matryna Kinecka z klasy 6 została wyróżniona. Szkolnym organizatorem konkursu była p. Ewa Urbańczyk.
WALENTYNKI W SZKOLE W PIEKARACH
14 lutego 2017 r. z okazji Dnia Świętego Walentego uczennice klasy 5 - Dominika Kurzawa i Oliwia Kostrzewa wraz z nauczycielem p. Emilią Hnatów przygotowali pocztę walentynkową. Za pomocą kartek walentynkowych uczniowie mogli wyrazić swoją sympatię do koleżanki lub kolegi. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli ...

W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w dniu 26 stycznia 2017 r. organista parafii Skęczniew p. Zalewski spotkał się z dziećmi klas 0-3 i czytał im wybrane przez nich ulubione bajki.

BEZPIECZNE FERIE
24 stycznia 2017 r. w Szkole Filialnej w Piekarach odbyło się spotkanie z policjantem. Dzieci odwiedził starszy sierżant Damian Majdoszek z Komisariatu Policji w Dobrej. Podczas spotkania zwrócił uwagę na najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci podczas ferii zimowych. Przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa i stosowania fotelików. Uczulił dzieci, aby zabawy organizowały w bezpiecznych miejscach z dala od ulic, szczególną uwagę zwrócił na miejsca organizowania ślizgawek, na niebezpieczeństwo korzystania z zamarzniętych naturalnych zbiorników wodnych. Ostrzegł też przed organizowaniem kuligów w miejscach niebezpiecznych z użyciem pojazdów mechanicznych. Przypomniał również, z jakich numerów alarmowych korzystać w razie wystąpienia niebezpieczeństwa.

21 stycznia 2017 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekarach miała miejsce lokalna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w połączeniu z zabawą choinkową dla uczniów z miejscowej Szkoły Filialnej. Pani kierownik Elżbieta Jesionek witając przybyłych gości w osobie zastępcy dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego woj. wielkopolskiego Dariusza Młynarczyka, ks. proboszcza Grzegorza Wawrzyniaka, burmistrza Dobrej Andrzeja Piątkowskiego, z-cy burmistrza Jacka Gajewskiego, dyrektora ZS-P Marka Milczarka, kierownik Przedszkola Samorządowego Marzenny Jeżyk, nie kryła wzruszenia na widok wypełnionej po brzegi sali. Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości, skierowała ciepłe słowa do zgromadzonych Seniorów, życząc długich lat w zdrowiu i satysfakcji z wnucząt. "Dziadkowie żyją dla Was", tutaj zwróciła się do dzieci: "..., a wy jesteście dla nich tym, co mają najcenniejsze, takim skarbem, o którym czytamy w bajkach". Część artystyczną przygotowaną na ten uroczysty wieczór rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy zerowej. Występ najmłodszych zawsze wzbudza wśród zgromadzonej publiczności ogromne wzruszenie i zarazem podziw za ich odwagę i chęć prezentacji na scenie. Następnie pojawili się uczniowie klas 2 i 3. Bogatsi w doświadczenie chłopcy i dziewczęta podjęli trudne role w inscenizacji "O Babci, wilku i kolorowych czapeczkach". Zgromadzona publiczność z niepokojem śledziła kolejne etapy występu. Z prawdziwą ulgą na sercu przyjęła wiadomość o wilku, który tym razem obiecał, że nie zrobi żadnej babci, ani dziadkowi nic złego. Przeciwnie, zaśpiewał dla zgromadzonych seniorów prześliczną piosenkę. Występy wnucząt nagrodzone zostały gorącymi brawami. Bardzo miłym akcentem sobotniej uroczystości stała się wizyta św. Mikołaja, który oprócz prezentów rozdawał także rózgi. Szybko okazało się, że na wspomnianą rózgę należało także zapracować. W związku z powyższym otrzymali ją tylko nieliczni. Przedłużeniem sobotniej uroczystości był pobyt uczniów w Domu Opieki Społecznej w dniu 23 stycznia, gdzie zaprezentowali część artystyczną. Można domniemać, że uczniowie robią to z ogromną przyjemnością, rzec należałoby ... z prawdziwą pasją.

12 stycznia 2017 r. klasa 6 wraz z wychowawcą p. Emilią Hnatów bawiła się na śniegu, lepiąc przy okazji bałwana.

25 grudnia każdego roku obchodzimy wyjątkowe urodziny - Narodziny Boga na Ziemi. W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną, 22 grudnia w Szkole Filialnej w Piekarach panował uroczysty i radosny nastrój. W wigilijnym spotkaniu uczestniczyli: ks. proboszcz Grzegorz Wawrzyniak, dyrektor Marek Milczarek, z-ca dyr. Iwona Chwiałkowska, z-ca dyr. Danuta Zgolińska, kierownik Elżbieta Jesionek, przewodniczący Rady Miejskiej Sebastian Gwizdalski, przewodniczący Rady Rodziców Przemysław Tomczak, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Były życzenia świąteczne, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i szkolna wigilia. Ogłoszone zostały również wyniki konkursów bożonarodzeniowych i wręczone uczniom upominki. W okresie przedświątecznym uczniowie wystawili jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie, póżniej w szkole, a 26 grudnia w kościele parafialnym w Skęczniewie. Misterium o narodzeniu Dzieciątka obejrzeli nauczyciele, dzieci, a także rodzice i dziadkowie.
W Szkole Filialnej w Piekarach w klasach 4-6 odbył się konkurs na najciekawszy stroik świąteczny.
Dzieci klas 2-3 przystąpiły do konkursu "Szopek Bożonarodzeniowych". Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Komisja miała duży problem w jego rozstrzygnięciu. Prace konkursowe zrobione były z różnorodnych materiałów (np. z pieczonego ciasta piernikowego). Nagrodzone zostały wszystkie dzieci biorące udział w konkursie, a wyróżnione prace znalazły się na szkolnej wystawie.

7 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 5 i 6 wraz w wychowawcami: p. Agnieszką Urbańczyk i p. Emilią Hnatów, wybrali się na lodowisko w Uniejowie.

WYCIECZKA DO FILHARMONII W KALISZU
6 grudnia 2016 r. dzieci klas 2-3 wraz z wychowawcami: p. Mariolą Pacześną, p. Agatą Dawid i p. Bożeną Kubiak, wybrały się na wycieczkę do Filharmonii w Kaliszu. Od chwili wyjazdu uczestnikom wycieczki towarzyszyła zimowa atmosfera i dobre humory. Występ, jaki zaprezentowali nam artyści wprowadził wszystkich w bajeczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W boku wybitnych muzyków, na scenie pojawiły się także elfy, pani Mikołajowa i wywołany przez dzieci gromkimi brawami św. Mikołaj. Wspólnie śpiewaliśmy znane i lubiane kolędy oraz pastorałki. Pobyt w Filharmonii w Kaliszu stał się dla wszystkich miłym artystycznym przeżyciem i doskonałą lekcją muzyki. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić mikołajkowy dzień w niecodzienny sposób.

Uczniowie klasy 2 w Piekarach rozpoczęły naukę pływania w Turku w ramach projektu "Umiem pływać". Każdy wyjazd dostarcza dzieciom wielu wrażeń, a przede wszystkim ćwiczy umiejętność poprawnego pływania.

3 grudnia 2016 r. w Szkole Filialnej w Piekarach, jak co roku, odbył się Mikołajkowy turniej tenisa  stołowego. Zgłosiło się 13 uczniów, w trzech kategoriach toczyła się zaciekła walka o miejsca. Po dwugodzinnych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców i przyznano następujące miejsca: dziewczęta klas 5-6: Aleksandra Dębowiecka - I miejsce, Wiktoria Rusin - II miejsce, Oliwia Kostrzewa - III miejsce, Natalia Kominiarczyk - IV miejsce; chłopcy klas 4-5: Hubert Jałkiewicz - I miejsce, Kacper Kaczmarek - II miejsce, Jakub Dulin - III miejsce, Jan Jabłonowski - IV miejsce; chłopcy klasy 6: Piotr Gręda - I miejsce, Szymon Bojszczak - II miejsce, Przemysław Ciesielski - III miejsce, Kacper Michalak - IV miejsce, Mateusz Grubski - V miejsce. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w turnieju, oraz puchar za I miejsce. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co bardzo dziękujemy. W trakcie rozgrywek odbył się poczęstunek w postaci pączków i soku. Była fajna zabawa i zdrowa rywalizacja.

2 grudnia w Szkole Filialnej w Piekarach odbyły się uroczystości poświęcone Patronowi Szkoły Stefanowi Żeromskiemu. Z tej okazji, uczniowie całej szkoły przygotowali w klasach okolicznościowe gazetki. Następnie dzieci oglądały przedstawienie, które przybliżyło im życie i twórczość pisarza. Młodzież z klas 4-6 zobaczyła prezentację multimedialną, która przygotowała ich do konkursu. Kolejnym punktem obchodów Święta Patrona były konkursy: plastyczny pt. "Poznajemy twórczość Stefana Żeromskiego" i wiedzy o patronie. Zaprezentowana część artystyczna została przygotowana przez klasę 5 i p. Danutę Baranowską; konkursami i prezentacją multimedialną zajęła się klasa 6 i p. Anna Gajowiak.

ANDRZEJKI W SZKOLE FILIALNEJ W PIEKARACH
23 listopada 2016 r. w Szkole Filialnej w Piekarach odbyła się dyskoteka andrzejkowa. W godzinach dopołudniowych bawiły się dzieci przedszkolne, a popołudnie w godz. 16.00 - 20.00 uczniowie klas 2-6 spędzili na tańcach i zabawach. W czasie dyskoteki Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich poczęstunek w postaci hot-dogów i ciasta pieczonego przez rodziców. Wszystkim uczestnikom zabawy towarzyszył wyśmienity nastrój.

22 listopada 2016 r. uczniowie klas 2-3 Szkoły Filialnej w Piekarach uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Program wycieczki obejmował pobyt w budynku Publicznej Telewizji Polskiej TVP oraz w gmachu Pałacu Kultury i Nauki. W trakcie zwiedzania budynku telewizji dzieci przebywały m.in. w studiu nagrań programu "Jaka to melodia", "Domisie", "Pytanie na śniadanie". W kuluarach telewizji uczniowie spotkali znane osoby ze szklanego ekranu. Dodatkową atrakcją było podziwianie kostiumów, w których występują aktorzy odgrywając różnorodne role filmowe i teatralne. Dużym przeżyciem dla dzieci było wcielanie się na małą chwilę w rolę reżysera, dźwiękowca czy komentatora. W drugiej części dnia udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Wjazd windą oraz podziwianie panoramy Warszawy z tarasu widokowego było dla większości uczestników ogromnym przeżyciem. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonald's, gdzie spośród wachlarza propozycji kulinarnych każdy mógł dokonać wyboru. W pełni zadowoleni i w dobrych humorach wróciliśmy szczęśliwie do domu.
17 listopada 2016 r. w Szkole Filialnej w Piekarach obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Przygotowano tablicę informacyjną z krótką historią obchodów tego dnia oraz najważniejszymi informacjami o szkodliwości palenia. W klasach 4-6 odbyły się zajęcia z wychowawcą, przypominające ideę tego dnia oraz skutki palenia tytoniu, najmłodsze dzieci miały zajęcia z pedagogiem pod hasłem "Papierosom mówię nie - bo me zdrowie cenne jest". Dzieci w klasach 1-3 przygotowały plakaty informujące o szkodliwości palenia i innych używek, nawołujące do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz uczestniczyły w pogadance, na której pani pielęgniarka przybliżyła szkodliwy wpływ papierosów na zdrowie. Dzięki temu, że do akcji włączyła się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrej, dzieci za wykonane plakaty otrzymały nagrody - klocki Lego i gry planszowe, które sprawiły im ogromną radość, będą im służyć podczas wspólnych zabaw w szkole, w czasie wolnym od zajęć.

W Szkole Filialnej w Piekarach obchody z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w dniu 11 listopada na uroczystej mszy za ojczyznę w kościele parafialnym w Skęczniewie o godz. 11:30. Uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną, a sztandar szkoły uświetnił uroczystość. 14 listopada w szkole wraz gośćmi z Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie uczczono odzyskanie niepodległości poprzez zaprezentowanie części artystycznej, która wprowadziła całą społeczność szkolną w historię wydarzeń minionych lat. Wiersze i piosenki patriotyczne przybliżyły słuchaczom trudną historię Polski, która wiodła do niepodległości. Na zakończenie została odśpiewana Rota.

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
8 listopada 2016 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne, których celem jest profilaktyka uzależnienia od gier komputerowych. Gościły u nas panie: Wioletta Kurzawa i Małgorzata Gębalska z Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, oddział terenowy w Turku. Uczniowie klas 4, 5 i 6 uczestniczyli w zajęciach, dzięki którym zyskali praktyczną wiedzę o mechanizmach uzależnienia od gier komputerowych, poznali korzyści i straty wynikające z grania w gry komputerowe oraz poznali alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Zorganizowanie i sfinansowanie warsztatów było możliwe dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrej.

24 października 2016 r. dzieci z przedszkola oraz klas młodszych odwiedził policjant - sierżant szt. Jerzy Denkowski z Komisariatu w Dobrej. Tematem spotkania z dziećmi, były zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw i gier na dworze. Policjant opowiedział również dzieciom, co robi, na czym polega Jego praca, jakie są akcesoria niezbędne każdemu Policjantowi w pracy. W czasie spotkania zwrócił uwagę na zachowanie się w pobliżu jezdni oraz zasady poruszania się po niej. Bardzo ważną rzeczą o której mówił stróż prawa, było także uświadomienie dzieciom zagrożeń związanych z nawiązywaniem kontaktów z osobami nieznajomymi. W czasie tego owocnego spotkania, dzieci poznały bezpieczną pozycję na tzw. "żółwia", czyli sposób ochrony ciała w przypadku ataku psa. Wizyta Policjanta była doskonałą lekcją, podczas której dzieci utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa na ulicy, zasady związane z bezpieczeństwem w domu oraz w stosunku do osób obcych. Zapamiętały również numery alarmowe.

Kościół katolicki na całym świecie wspomina w liturgii 22 października świętego Jana Pawła II, chcąc w ten sposób oddac cześć naszemu Ojcu Św.
Na spotkaniu upamiętniajacym postać świętego Jana Pawła II uczniowie Szkoły Filialnej w Piekarach wzięli udział w:
• czytaniu fragmentu książki "Nasz Przyjaciel Papież - Jan Paweł II",
• ogladaniu filmu dla dzieci "Aureola", który zawierał biografię Ojca Świętego,
• części muzycznej, której inspiracją były słowa Psalmu skierowane przez Ojca Świętego w Liście do dzieci "Chwalcie, o dziatki, chwalcie imię Pana".

13 października 2016 r. w Szkole Filialnej w Piekarach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wzięła cała społeczność szkolna. Akademię rozpoczęło wystąpienie pani kierownik Elżbiety Jesionek, która podziękowała nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wkład pracy. Następnie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez nauczycieli wychowawców klas 4-6 oraz uczniów tych klas. Hasłem przewodnim tej części uroczystości było "Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata, płynie wraz z nami przez szkolne lata". Uczniowie klas starszych recytowali wiersze (np. wiersz Juliana Tuwima pt. "Nauka"), a młodsze dzieci wykonywały utwory muzyczne. Uroczystość zakończyła się wręczeniem kwiatów wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

7 października 2016 r. uczniowie Szkoły Filialnej w Piekarach uczestniczyli w lekcji z dziedziny astronomii. Do szkoły przyjechało Mobilne Planetarium. Podczas projekcji filmu uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w badaniu Kosmosu i Układu Słonecznego.
Przez ostatnie dni września uczniowie Szkoły Filialnej w Piekarach z ogromnym zaangażowaniem podglądali życie czworonożnych przyjaciół, mieszkańców pól i lasów. Wszystko to działo się za przyczyną konkursu plastycznego, ogłoszonego przez członków koła myśliwskiego "Szarak" w Dobrej, którego tytuł brzmiał "Zwierzęta naszych pól i lasów". Uczniowie klas 2-6 wykonali różnorodne prace pod względem stosowanych technik i form plastycznych. Komisja konkursowa stała przed trudnym wyborem, w wyniku burzliwych obrad przyznała miejsca: klasy 1-3 SP: 1 miejsce - Martyna Miłosz (kl. 2), 2 miejsce - Sandra Pawlak (kl. 3), wyróżnienia - Julia Jałkiewicz (kl. 2), Szymon Grześkiewicz (kl. 3); klasy 4-6 SP: 1 miejsce - Magdalena Kraska (kl. 5), Julia Szymczak (kl. 6), 3 miejsce - Oliwia Dulin, Roksana Gąsiorek (kl. 5), wyróżnienia - Martyna Kinecka, Klaudia Kaźmierczak, Jakub Kopytek (kl. 6). Opiekunami konkursu w szkole w Piekarach byli wychowawcy klas 2-3: p. Agata Dawid, p. Bożena Kubiak, p. Mariola Pacześna, a w klasach 4-6 p. Ewa Urbańczyk.
Uroczyste podsumowanie konkursów odbyło się 8 października w Hali Sportowej przy ZS-P w Dobrej w ramach obchodów 70-lecia koła myśliwskiego "Szarak" w Dobrej oraz święta św. Huberta - patrona myśliwych. Uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zorganizowana została również wystawa najciekawszych prac.

30 września 2016 r. w klasach obchodzono Dzień Chłopaka. Przygotowano różnorodne konkursy, gry i zabawy. Wybrano "Super Chłopaka", który musiał wykazać się super umiejętnościami. Rada Rodziców wraz z żeńską częścią klasy przygotowała słodkie upominki.

30 września 2016 r. Szkoła Filialna w Piekarach po raz pierwszy była organizatorem jednodniowego Święta Tabliczki Mnożenia.
Dzień ten miał zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w formie zabawy. Klasy trzecie wzięły udział w zabawach utrwalających tabliczkę takich jak: "Łapanie much", "Ja mam, kto ma?". Osoba (nawet dorosła), która w tym dniu zdała egzamin z tabliczki mnożenia uzyskała tytuł "Mistrz tabliczki mnożenia 2016". Aby zdobyć ten tytuł należało bezbłędnie podać wyniki działań znajdujące się na wylosowanej kartce. Dla osób, które uzyskały zaszczytny tytuł i odznakę, składamy gratulacje. Dzień miłej i pożytecznej zabawy z tabliczką mnożenia przygotowała p. Bożena Kubiak.

Akcja "Sprzątanie Świata", która w tegorocznej odsłonie przebiegała pod hasłem "Podaj dalej … drugie życie odpadów", jak co roku aktywnie realizowana jest przez uczniów i wychowawców Szkoły Filialnej w Piekarach.
28 września 2016 r. tuż po dzwonku na lekcje dzieci pod opieką wychowawców ruszyły w swoje rejony, by zbierać wszystko to, co "nieopatrznie" znalazło się na skwerach i wzdłuż poboczy dróg wyrzucone przez kogoś. Dzieci młodsze porządkowały teren wokół szkoły, a maluchy z przedszkola pozbierały papierki w rejonie budynku szkolnego. Klasy starsze zaprezentowały młodszym, że odpady też można wykorzystać do zabawy. Przedstawiono rewię mody z materiałów wtórnych. Dzieci z klas 2-3 zaprezentowały zabawy z wykorzystaniem opakowań po jogurtach. Uczestnicy sprzątania byli zadowoleni z dzisiejszej akcji i mamy nadzieję, że refleksja powinna im towarzyszyć w przyszłości do wyciągania wniosków. Przecież to nie krasnoludki śmiecą.

Nie zaginaj rogów, używaj zakładki,
Na półce mnie postaw, dbaj o me okładki ... .
27 września 2016 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na ciekawą zakładkę, wykonaną na prośbę książki. Zakładki mogły być wykonane w dowolnej płaskiej technice plastycznej.
Cele konkursu: zainteresowanie dzieci książką, rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych dzieci, rozwijanie wyobraźni twórczej, dążenie do uzyskania sukcesu poprzez uczestnictwo w konkursie tematycznym, rozbudzanie świadomości poszanowania książek.
Kryteria oceny prac: pomysłowość, oryginalność ujęcia tematu, estetyka wykonania pracy.
W konkursie wzięło udział 27 dzieci z klasy 2, 3a i 3b, wykonując 41 zakładek do książki. Wszystkie prace były bardzo interesujące.
Komisja konkursowa, w skład której weszły panie: Agata Dawid, Bożena Kubiak i Mariola Pacześna, przyznały miejsca: 1 miejsce - Dominika Andrzejczak (kl. 3a), 2 miejsce - Andżelika Bojszczak (kl. 2), 3 miejsce - Norbert Gąsiorek (kl. 3b). Nagrodami były pisaki i kolorowe długopisy ufundowane przez wychowawczynie klas 2, 3a i 3b. Konkurs przeprowadziła p. Bożena Kubiak.
Podsumowując, dzieci klas 2-3 ułożyły hasło: "Książki kochamy i zakładki wyrabiamy".

WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2016/17
1 września 2016 r. w Szkole Filialnej w Piekarach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/17.


Do otwarcia pliku niezbędny jest program Adobe Reader
który można pobrać ze strony http://get.adobe.com/reader/

Strona monitorowana przez Google.
© Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej. Wszelkie materiały zastrzeżone.
Witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego