DOWOZY UCZNIÓW - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej

Menu główne:

DOWOZY UCZNIÓW

REGULAMIN DLA UCZNIÓW DOJEŻDŻAJĄCYCH

• Dowozem objęci są uczniowie, których droga z domu do szkoły przekracza: 3 km - w przypadku uczniów klas 1-4 szkół podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych, 4 km - w przypadku uczniów klas 5-6 szkół podstawowych i gimnazjum.
  • Uczniowie wsiadają (wysiadają) do autobusu szkolnego tylko w ustalonym miejscu.
  • Za bezpieczeństwo uczniów w drodze do autobusu oraz powracających do domu po przywozie, odpowiedzialność ponoszą ich rodzice.
  • Dzieci 5 i 6-letnie z autobusu zobowiązani są odbierać rodzice lub osoby upoważnione.
  • W przypadku awarii autobusu przewożącego uczniów, opiekun sprawuje opiekę nad uczniami, zapewniając im bezpieczeństwo do czasu podstawienia pojazdu zastępczego.
  • Uczniowie dowożeni mają obowiązek dostosować się do zawad zawartych w regulaminie oraz do poleceń opiekunów.

Uczniowie zobowiązani są:
  • po przyjeździe do szkoły wchodzić tylko drzwiami przy świetlicy i do godz. 8.00 przebywać w świetlicy pod opieką wychowawcy,
  • na odwozy czekać w świetlicy lub (za zgodą wychowawcy) na placu rekreacyjnym,
  • do autobusu iść pod opieką opiekuna i wsiadać pojedynczo, tylnymi drzwiami,
  • uczniowie dojeżdżający nie mogą samowolnie opuszczać  terenu szkoły; w przypadku samowolnego wyjścia ze  szkoły, ucznia będą odbierać rodzice,
  • uczniowie szkoły podstawowej z autobusu wysiadają tylnymi drzwiami i pod opieką wychowawcy przechodzą na drugą stronę jezdni,
  • uczniowie gimnazjum wysiadają tylnymi drzwiami, przechodzą na drugą stronę jezdni po odjeździe autobusu.

Uczniom podczas jazdy nie wolno:
  • wsiadać lub wysiadać z autobusu bez zgody opiekuna,
  • wstawać ze swoich miejsc, otwierać okien, zaśmiecać pojazdu,
  • zachowywać się w sposób hałaśliwy bądź stwarzający zagrożenie bezpieczeństwa innych osób,
  • żądać zatrzymania autobusu w miejscu do tego nieprzeznaczonym,
  • rozmawiać z kierowcą,
  • dokonywać zniszczeń w autobusie.

Ponadto:
  • O nieodpowiednim zachowaniu uczniów opiekun informuje kierownika świetlicy lub dyrektora szkoły.
  • Szkoła ma obowiązek reagowania, zgodnie z zapisami Statutu Szkoły, na zgłoszenia opiekunów o pozytywnych lub negatywnych zachowaniach uczniów.
  • W przypadku powtarzających się zachowań zagrażających bezpieczństwu innych osób, po wcześniejszym powiadomieniu rodziców, uczeń może zostać pozbawiony prawa do korzystania z dowozów szkolnych.

• Uczniowie uprawnieni do dowozów otrzymują bezpłatny bilet miesięczny, który posiadają przy sobie.
  • Uczniowie, którzy nie są uprawnieni do dowozów, mogą korzystać z przewozu kupując bilet miesięczny lub jednorazowy u przewoźnika.

Informacji na temat przewozu udziela p. G. Sucharek (tel. 604 627 211).