OFERTA - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej

..... >  SZKOŁA PODSTAWOWA IM. HENRYKA SIENKIEWICZA
..... >  GIMNAZJUM IM. HENRYKA SIENKIEWICZA
..... >  PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE

• Tworzymy szkołę przyjazną i bezpieczną.
  • Szanujemy prawo każdego ucznia do odmienności poglądów.
  • Przywiązujemy dużą wagę do realizacji zadań wychowawczych i opiekuńczych szkoły.
  • Opracowaliśmy i realizujemy program wychowawczy, program profilaktyki, procedury postępowania w sytuacjach zagrożeń.
  • Systematycznie podnosimy poziom nauczania i wychowania; uczymy kreatywnego myślenia.
  • W dydaktyce stosujemy nowoczesne metody aktywizujące; analizujemy skuteczność dydaktyczną.
  • Od najmłodszych lat uczymy języków obcych (angielski i niemiecki).
  • Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w dobrze wyposażonych pracowniach przedmiotowych, a zajęcia w-f w hali sportowej.
  • Posiadamy kompleks boisk sportowych "Orlik".
  • Korzystamy z nowoczesnej bazy dydaktycznej, tj. tablety, laptopy, tablice interaktywne, projektory, sprzęt nagłaśniający i audiowizualny.
  • Rozbudzamy i rozwijamy indywidualne zainteresowania uczniów.
  • Oferujemy bogatą ofertę konkursów przedmiotowych szkolnych i pozaszkolnych.
  • Uczniowie chętnie biorą udział w licznych konkursach, olimpiadach, festiwalach, zawodach sportowych; osiągają sukcesy na szczeblu powiatu, rejonu i województwa.
  • Organizujemy zewnętrzny system badań umiejętności uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
  • Prowadzimy zajęcia kół zainteresowań oraz zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego OKE i sprawdzianu klas 6.
  • Bierzemy udział w realizacji projektów edukacyjnych współfinansowanych przez Unię Europejską.
  • Dużym atutem szkoły jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna; większość nauczycieli posiada kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu, stale dokształca się i doskonali warsztat pracy; wielu jest egzaminatorami.
  • Uczymy obcowania z kulturą, stąd cykliczne wyjazdy do kina, teatru, muzeum, opery, itp.
  • Organizujemy wycieczki krajoznawcze i zielone szkoły.
  • Prężnie działa Samorząd Uczniowski, który pomaga w organizacji imprez i uroczystości; bierze udział w ogólnopolskich akcjach oraz konkursach; uczniowie chętnie i aktywnie biorą udział w życiu szkolnym.
  • Zapewniamy opiekę pedagoga, logopedy, terapeuty i higienistki.
  • Świetlica szkolna pełni rolę opiekuńczą i wychowawczą; organizuje zajęcia świetlicowe oraz dowozy i odwozy uczniów; prowadzi sklepik szkolny; połączona jest ze stołówką (smaczne i niedrogie obiady).
  • Współpracujemy ze szkołami na Ukrainie; odwiedzają nas uczniowie i nauczyciele ze szkół ukraińskich; nasi uczniowie także wyjeżdżają i poznają życie na Ukrainie.
  • Współpracujemy z: Urzędem Miejskim w Dobrej, Centrum Kultury, Biblioteką Publiczną, Policją, Strażą Pożarną, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, parafią, innymi szkołami w kraju i za granicą, sponsorami.
  • Bierzemy udział w corocznych Ogólnopolskich Zlotach Szkół Sienkiewiczowskich.
  • Korzystamy z dziennika elektronicznego Librus Synergia.
  • W całej szkole działa bezprzewodowa sieć internetowa.
  • Na terenie szkoły i wokół niej jest bezpiecznie (cały teren szkoły objęty jest monitoringiem).
Kultywujemy tradycje narodowe, regionalne i szkolne.
Do ważnych wydarzeń w szkole należą:
UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO, DZIEŃ CHŁOPAKA, UDZIAŁ W AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA", ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY, DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, ŚLUBOWANIE KLAS 1 SZKOŁY PODSTAWOWEJ, PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ, WIZYTA GOŚCI Z UKRAINY, ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, ANDRZEJKI - WIECZÓR WRÓŻB I ZABAWY, UDZIAŁ W AKCJI "GÓRA GROSZA", MIKOŁAJKI, ODPUST W PARAFII, UDZIAŁ W AKCJI "POGOTOWIE ŚW. MIKOŁAJA", WIGILIA SZKOLNA Z JASEŁKAMI, CHOINKA NOWOROCZNA, DZIEŃ BABCI I DZIADKA, WALENTYNKI, DZIEŃ KOBIET, POWITANIE WIOSNY, DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, DZIEŃ ZIEMI, DZIEŃ ZDROWIA, ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA, DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH, POKAZY GIMNAZJALNYCH PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH, DZIEŃ PAPIESKI, DZIEŃ MATKI I OJCA, DZIEŃ DZIECKA - FESTYN RODZINNY, BAL KLAS 3 GIMNAZJUM, DNI DOBREJ, WYCIECZKI, ZIELONE SZKOŁY, WYJAZDY DO KINA, TEATRU, MUZEUM I OPERY, UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKICH ZLOTACH SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH, DYSKOTEKI, AKCJE CHARYTATYWNE, OLIMPIADY I KONKURSY, ZAWODY SPORTOWE, UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO
Wysoka jakość pracy naszej szkoły sprawia, że cieszymy się bardzo dobrą opinią w środowisku lokalnym.
Często gościmy na łamach prasy lokalnej.