PRZEDSZKOLE - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej

Przejdź do treści

PRZEDSZKOLE

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
W DOBREJ

KIEROWNIK
mgr Marzenna Jeżyk

tel./fax: 63 279 90 09
ul. Kościuszki 1, 62-730 Dobra

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek
6.30 - 16.00
GRUPY PRZEDSZKOLNE W ROKU SZKOLNYM 2017/18
GRUPA
CZAS PRACY
SIEDZIBA
NAUCZYCIELE
P 1
6.30  - 16.00
szkoła (sala 13)
Renata Błazełek, Agata Dawid, Justyna Piestrzyńska, Jolanta Piekarska,
Anna Kleśta - j. angielski, Aleksandra Gajewska - rytmika, specjaliści - logopeda, psycholog, pedagog specjalny, nauczyciel gimnastyki korekcyjnej
P 2
8.00 - 13.00
szkoła (sala 14)
Agata Dawid, Anna Kleśta - j. angielski, Aleksandra Gajewska - rytmika,
specjaliści - logopeda, psycholog, pedagog specjalny, nauczyciel
gimnastyki korekcyjnej
I
6.30  - 16.00
przedszkole
Marianna Urbańczyk, Krystyna Kuszczyńska, Marzenna Jeżyk, Anna Guziak,
Anna Kleśta - j. angielski, Aleksandra Gajewska - rytmika
II
8.00 - 13.00
przedszkole
Ewa Kubiak, Marzenna Jeżyk, Tomasz Marciniak - j. angielski,
Aleksandra Gajewska - rytmika
III
8.00 - 13.00
przedszkole
Anna Guziak, Tomasz Marciniak - j. angielski, Aleksandra Gajewska - rytmika
0a
8.00 - 13.00
szkoła (sala 22)
Magdalena Banasiak, Anna Kleśta - j. angielski, Justyna Piestrzyńska - plastyka,
Krystyna Kuszczyńska - religia, Aleksandra Gajewska - rytmika
0b
8.00 - 13.00
szkoła (sala 21)
Lilla Bartosik, Anna Kleśta - j. angielski, Justyna Piestrzyńska - plastyka,
Krystyna Kuszczyńska - religia, Aleksandra Gajewska - rytmika
Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA - GALERIA ZDJĘĆ
Przedszkolaki z grupy I, II i III wraz z wychowawczyniami (A.G., M.U., E.K.) odwiedziły schronisko dla zwierząt w Turku. Przekazały karmę dla psów i kotów, kocyki i ręczniki, które pochodziły ze zbiórki, która odbyła się na terenie przedszkola. Dzieci miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku zwierzęta. Pracownik schroniska opowiedział, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta i o możliwości adopcji pieska czy kotka. Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt. Jednym słowem wizyta w schronisku przyniosła oczekiwany rezultat i sprawiła wiele radości maluchom.
Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas oraz czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz parafialny. Przedszkolaki z grupy I, II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami (A.G., M.J., K.K.) wybrały się na jesienny spacer, podczas którego odwiedziły groby żołnierzy poległych w czasie wojny, pracowników przedszkola i księdza proboszcza. Dzieci zapaliły znicze oraz pomodliły się w intencji zmarłych. Wszyscy spędzili czas na cmentarzu w atmosferze ciszy i skupienia.
26 października 2017 r. dzieci z grupy I wraz z wychowawczynią p. Mariolą Urbańczyk i p. Barbarą Piotrowską-Torzewską odwiedziły miejsce zabaw dające możliwość doskonalenia umiejętności ruchowych, czyli Fabrykę Wrażeń w Koninie. Przedszkolaki bawiły się w pomieszczeniu, w którym znajdowały się baseny z piłeczkami, podwieszane mosty, trampolina, ruchome przejścia, małpi gaj, armatki oraz kolorowe zjeżdżalnie. Celem wyjazdu było rozwijanie potrzeby aktywnego spędzania czasu, stwarzanie możliwości zetknięcia się z różnorodnością sprzętu zabawkowego, integracja dzieci oraz zapoznanie z normami i zasadami wspólnej i bezpiecznej zabawy. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości oraz były okazją do rozwijania sprawności fizycznej przedszkolaków.
W piątek 6 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami, p. A.G. i p. M.J. na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy miał deseczkę i plastikowy nożyk. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się wspaniale!
2 października 2017 r. dzieci z grupy III obchodziły Dzień Chłopca w Happy Centrum w Turku. To nietypowe spotkanie rozpoczęło się powitaniem dzieci i szybkim przejściem do zabaw rozwijających w sposób kreatywny. Po zabawach ruchowych przyszedł czas na "Interaktywną podłogę". Ogromne zdziwienie zapanowało na twarzach dzieci, kiedy panie prowadzące spotkanie uruchomiły podłogę na której można było grać, rozwijając jednocześnie zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Po "wojnie poduszkowej" był słodki poczęstunek i wata cukrowa.
28 września 2017 r. przedszkolaki z grup I, II , III, 0A i 0B obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Leśna polana". Na przedstawienie dzieci poszły wraz ze swoimi wychowawczyniami do Centrum Kultury w Dobrej.
27 września 2017 r. korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody, dzieci z grupy I, II i III wraz ze swoimi paniami (A.G., E.K., M.U.) wybrały się autobusem szkolnym na wycieczkę do pobliskiego lasu. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę oraz gromadziły do koszyków dary lasu, które po powrocie do przedszkola umieszczone zostały w kącikach przyrody.
20 września 2017 r. w naszym przedszkolu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci z grupy III uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka, a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się. Na zakończenie pani A.G. złożyła dzieciom życzenia i wręczyła każdemu dziecku Dyplom przedszkolaka.
Dzieci z grupy II i III wraz ze swoimi paniami (A.G., M.J.) utrwalając zasady poruszania się po drogach i ulicach wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Po drodze rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy znaki drogowe. Dzieci zwracały również uwagę na poruszające się po ulicach różne pojazdy. W wyznaczonych miejscach przechodziliśmy przez ulicę z zachowaniem ostrożności.

Strona monitorowana przez Google.
© Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej. Wszelkie materiały zastrzeżone.
Witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Wróć do spisu treści