PRZEDSZKOLE - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej

poniedziałek - piątek
W SPRAWIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

DRODZY RODZICE
  • W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju, w przedszkolu zostały wprowadzone Procedury, z którymi prosimy zapoznać się i przestrzegać zawartych tam zapisów.
  • Proszę o wydrukowanie  i czytelne podpisanie: oświadczeń, zgody na pomiar temperatury, upoważnienia do odbioru dziecka i dostarczenie ich w pierwszym dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola. Dokumenty pozostawiamy w wyznaczonych pojemnikach.
  • Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z wprowadzonymi procedurami przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci do/z przedszkola.

WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA

Składka na wyprawkę wynosi: 60,00 zł
W ramach tych środków zostaną zakupione materiały papierniczo-biurowe oraz przybory niezbędne do działalności dydaktyczno-wychowawczej
w ciągu roku szkolnego. Pieniądze będą zbierane przez wychowawcę grupy.

Każde dziecko przynosi do przedszkola:
        • ręcznik z monogramem,
        • kubek, szczoteczka do zębów, pasta (podpisane),
        • łapcie,
        • strój gimnastyczny dla dzieci od 5-6 lat,
        • strój na przebranie.
SKŁADKA NA RADĘ RODZICÓW
- za 1 dziecko - 40 zł
- za 2 dziecko - 25 zł
(3 i kolejne dziecko, uczęszczające do Przedszkola, zwolnione z opłaty)

UBEZPIECZENIE DZIECI
Składka na ubezpieczenie - 52 zł
Numer polisy: EDU-A/P 075548
.. ZAKRES OCHRONY UBEZPIECZENIOWEJ .. wkrótce
W przypadku wystąpienia szkody, prosimy o jej zgłoszenie do NAU SA,
wybierając formę kontaktu:
  • on-line: www.nau.pl/szkody/
  • e-mail: szkody.nnw@nau.pl
  • telefonicznie: 22 584 10 00
  • pisemnie: Nauczycielska Agencja Ubezpieczeniowa SA, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33, 00-379 Warszawa
W razie pytań zachęcamy do kontaktu z opiekunem szkoły -
Kamil Olejnik (tel. 697 024 019) lub pod nr tel. 22 584 10 03
Tomasz Marciniak - j. angielski, Tomasz Gil - religia
Aleksandra Gajewska - rytmika, Justyna Piestrzyńska - kształcenie artystyczne
SZCZEGÓŁY JADŁOSPISU DOTYCZĄCE SKŁADNIKÓW I ALERGENÓW
W związku z obowiązkiem stosowania m.in. przez placówki przedszkolne, od dnia 13.12.2014 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011, które mówi o obowiązku przekazywania konsumentom informacji na temat obecnych w serwowanej żywności alergenów lub innych substancji, mogących powodować alergię, zamieszczamy wykaz 14 alergenów - substancji i produktów powodujących alergie lub reakcje nietolerancji.
Informacje o obecności poszczególnych alergenów podawane będą w codziennym jadłospisie.

14 ALERGENÓW WYMAGAJĄCYCH UWZGLĘDNIENIA W OPISIE:
1. Ziarna zbóż zawierające gluten, tzn. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, pszenica kamut, a także ziarna odmian hybrydowych powyższych zbóż, jak również produkty przygotowane na ich bazie. 2. Skorupiaki oraz produkty przygotowane na ich bazie. 3. Jaja oraz produkty przygotowane na ich bazie. 4. Ryby oraz produkty przygotowane na ich bazie. 5. Orzeszki ziemne oraz produkty przygotowane na ich bazie. 6. Ziarna sojowe oraz produkty przygotowane na ich bazie. 7. Mleko oraz produkty przygotowane na jego bazie (łącznie z laktozą). 8. Orzechy z drzew orzechowych, tj. migdały (Amygdalus communis L), orzechy laskowe (Corylus avellana), orzechy włoskie (Juglans regia), orzechy nerkowca (Anacardium occidentale), orzechy pekan (Carya illinoinensis (Wangenh), orzechy brazylijskie (Bertholletia excelsa), orzechy pistacjowe (Pistacia vera), orzechy makadamia lub orzechy Queensland (Macadamia ternifolia) oraz produkty przygotowane na ich bazie. 9. Seler oraz produkty przygotowane na jego bazie. 10. Gorczyca oraz produkty przygotowane na jej bazie. 11. Ziarna sezamowe oraz produkty przygotowane na jego bazie. 12. Dwutlenek siarki oraz siarczyny w stężeniach wyższych niż 10 mg/kg lub 10 mg/l w przybliżeniu na całkowitą zawartość SO2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia lub w postaci przygotowanej do spożycia zgodnie z instrukcjami wytwórców. 13. Łubiny oraz produkty przygotowane na ich bazie. 14. Mięczaki oraz produkty przygotowane na ich bazie.
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty
oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.
Cena śniadania - 2 zł
Cena obiadu - 4 zł
Cena podwieczorku - 2 zł
Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA - GALERIA ZDJĘĆ
  • .. DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA ..
W Przedszkolu hucznie obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były tańce, zabawy ruchowe, konkurencje sprawnościowe, śpiew i słodki poczęstunek. Dzieci otrzymały od swoich Pań medale, czapeczki oraz dyplomy.
  • .. DZIEŃ KROPKI ..
Przedszkolaki z Dobrej świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które od 2008 r. stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 r., kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent.
Dobrskie przedszkolaki poznały historię małej Vashtii. Cały dzień w przedszkolu odbywały się zajęcia zachęcające dzieci do twórczego działania. Powstały piękne prace plastyczne. Dzieci integrowały się we wspólnej zabawie. Na koniec wszystkie otrzymały medale i dyplomy za aktywny udział w zajęciach.