PRZEDSZKOLE - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej

GRUPY PRZEDSZKOLNE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020
GRUPA
CZAS PRACY GRUPY
REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ W GODZ.
NAUCZYCIELE
Anna Guziak (zastępująca Ewa Becalik) - wych. przedszkolne
Aleksandra Gajewska - wych. przedszkolne
Marzenna Jeżyk - wych. przedszkolne
Magdalena Banasiak - wych. przedszkolne
Renata Błazełek - wych. przedszkolne
 Tomasz Marciniak - j.angielski
Monika Cieślak - wych. przedszkolne
Marzenna Jeżyk - wych. przedszkolne
Tomasz Marciniak - j.angielski
8.00 - 14.00 (środa)
Małgorzata Karpińska - wych. przedszkolne
Justyna Piestrzyńska - kształcenie artystyczne
8.00 - 14.00 (środa)
Marianna Urbańczyk - wych. przedszkolne
Justyna Piestrzyńska - kształcenie artystyczne
JADŁOSPIS OBIADOWY
15.10 - 18.10  w opracowaniu

SZCZEGÓŁY JADŁOSPISU DOTYCZĄCE SKŁADNIKÓW I ALERGENÓW
W związku z obowiązkiem stosowania m.in. przez placówki przedszkolne, od dnia 13.12.2014 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011,
które mówi o obowiązku przekazywania konsumentom informacji na temat obecnych w serwowanej żywności alergenów lub innych substancji, mogących powodować alergię, zamieszczamy wykaz 14 alergenów - substancji i produktów powodujących alergie lub reakcje nietolerancji.
Informacje o obecności poszczególnych alergenów podawane będą w codziennym jadłospisie.

14 ALERGENÓW WYMAGAJĄCYCH UWZGLĘDNIENIA W OPISIE:
1. Ziarna zbóż zawierające gluten, tzn. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz czy też pszenica kamut, a także ziarna odmian hybrydowych powyższych zbóż, jak również produkty przygotowane na ich bazie. 2. Skorupiaki oraz produkty przygotowane na ich bazie. 3. Jaja oraz produkty przygotowane na ich bazie. 4. Ryby oraz produkty przygotowane na ich bazie. 5. Orzeszki ziemne oraz produkty przygotowane na ich bazie. 6. Ziarna sojowe oraz produkty przygotowane na ich bazie. 7. Mleko oraz produkty przygotowane na jego bazie (łącznie z laktozą). 8. Orzechy z drzew orzechowych, tj. migdały (Amygdalus communis L), orzechy laskowe (Corylus avellana), orzechy włoskie (Juglans regia), orzechy nerkowca (Anacardium occidentale), orzechy pekan (Carya illinoinensis (Wangenh), orzechy brazylijskie (Bertholletia excelsa), orzechy pistacjowe (Pistacia vera), orzechy makadamia lub orzechy Queensland (Macadamia ternifolia) oraz produkty przygotowane na ich bazie. 9. Seler oraz produkty przygotowane na jego bazie. 10. Gorczyca oraz produkty przygotowane na jej bazie. 11. Ziarna sezamowe oraz produkty przygotowane na jego bazie. 12. Dwutlenek siarki oraz siarczyny w stężeniach wyższych niż 10 mg/kg lub 10 mg/l w przyblizeniu na całkowita zawartość SO2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia lub w postaci przygotowanej do spożycia zgodnie z instrukcjami wytwórców. 13. Łubiny oraz produkty przygotowane na ich bazie. 14. Mięczaki oraz produkty przygotowane na ich bazie.
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty
oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Cena śniadania - 2 zł
Cena obiadu - 4 zł
Cena podwieczorku - 2 zł
Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA - GALERIA ZDJĘĆ
20 września 2019 r. przedszkolaki z Dobrej świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W kolorowym korowodzie przeszły na plac Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej. Tam wspólnie odśpiewały "Hymn Przedszkolaka". Następnie przemaszerowały wraz ze swoimi paniami ulicami miasta. Miłą niespodzianką były życzenia złożone przez pracowników Urzędu Miejskiego w Dobrej. Burmistrz Dobrej - Tadeusz Gebler oraz jego z-ca - Przemysław Tomczak,  częstowali dzieci cukierkami. O bezpieczeństwo dzieci zadbali dobrscy policjanci. Po powrocie do przedszkola dzieci kontynuowały obchody swojego święta w swoich salach. Tam odbyły się zabawy muzyczno - ruchowe przygotowane przez nauczycielki Przedszkola.