AKTUALNOŚCI - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI

Z ŻYCIA SZKOŁY
GALERIA ZDJĘĆ
17 października 2017 r. rankiem 46 uczniów naszej szkoły wraz opiekunami wyjechało na wycieczkę do Warszawy.
Już po godz. 10.00 weszliśmy na Stadion Narodowy, gdzie z punktu widokowego obejrzeliśmy płytę stadionu, trybuny oraz wysłuchaliśmy wiele ciekawych informacji o tym pięknym, sportowym obiekcie. Następnie po kupieniu biletów jechaliśmy nową linią metra ze stacji Stadion Narodowy do stacji CNK. Po sensie w Planetarium "Niebo Kopernika" udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie świetnie bawiliśmy się poznając prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. W Centrum spędziliśmy prawie trzy godziny. Po obiedzie chwila relaksu na Starówce, a w drodze powrotnej obowiązkowo zatrzymaliśmy się w McDonald's. Do Dobrej wróciliśmy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i wzbogaceni o wiedzę, jaką zdobyliśmy w Centrum Nauki Kopernik.
Opiekunowie wycieczki: p. Katarzyna Włodarczyk, p. Danuta Wypiór, p. Iwona Chwiałkowska, kierownik wycieczki - p. Dariusz Piestrzyński.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLAS 1 SP
13 października 2017 r. w ZS-P w Dobrej obchodziliśmy dwie uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas 1 SP.
Pod okiem wychowawczyń: p. Agnieszki Maciejewskiej i p. Danuty Rozmus, pierwszaki zostały przyjęte w poczet "świeżo upieczonych" uczniów, dla których rozpoczęła się nowa szkolna przygoda. Aktu ślubowania dokonał dyrektor Marek Milczarek. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy oraz zaproszeni goście: ks. prałat Zygmunt Chromiński, burmistrz Dobrej Andrzej Piątkowski, z-ca burmistrza Jacek Gajewski, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Kmieć.
W drugiej części imprezy dzieci oraz młodzież mieli okazję podziękować wszystkim pedagogom za ciężką pracę i trud włożony w ich edukację, wychowanie oraz opiekę. Z okazji Święta Edukacji Narodowej uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej przygotowali występy artystyczne, podczas których śpiewająco wypowiedzieli się na temat szkolnego życia oraz pracy nauczycieli. Nad całością występu czuwały: p. Elżbieta Jesionek, p. Grażyna Pająk i p. Justyna Piestrzyńska; oprawę muzyczną przygotowała p. Marlena Jesionek, a dekorację p. Justyna Piestrzyńska.

4 października 2017 r. odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, w której wzięło udział ok. 3 tyś. gimnazjalistów z diecezji włocławskiej. Na zjeździe młodzieży nie zabrakło też uczniów klas 3 gimnazjum z Dobrej. Młodzież przybyła do Lichenia, aby prosić o łaski przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania. O godz. 11.00 odbyła się konferencja ks. Jakuba Bartczaka, a następnie o godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Wiesława Alojzego Meringa. Homilię do zgromadzonych w świątyni gimnazjalistów wygłosił ks. Jakub Bartczak, który zwrócił uwagę na fakt, że wszyscy powinni pogłębiać swoją wiedzę poprzez katechezę, czytanie Pisma Świętego oraz uczestnictwo we Mszy św. Tuż przed zakończeniem Eucharystii zostały poświęcone różańce, które otrzymał każdy gimnazjalista. Przed i w czasie Mszy św. młodzież miała możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Katarzyna Włodarczyk, p. Iwona Krawczyk, p. Paweł Janicki oraz ks. Mateusz Szurgot.

29 września 2017 r. uczniowie klas 7 byli na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Opiekunem grupy była p. Barbara Bartosik.

29 września 2017 r. uczennice klas 6: Oliwia Chorąziak, Iga Cieślak, Julia Dzikowska, Martyna Dzikowska, Amelia Frątczak, Wiktoria Gabryś, Kinga Gibasiewicz, Aneta Gil, Julia Kaczewiak, Amelia Kołodziejczyk, Magdalena Kos, Justyna Pajor, Dominika Smolińska, Zuzanna Wutka wraz z opiekunem p. Elżbietą Jesionek uczestniczyły w wydarzeniu sportowym pod nazwą "Ustanowienie rekordu Polski w aerobiku grupowym" w Turku na Stadionie Tysiąclecia. Wydarzenie zostało zorganizowane przez stowarzyszenie Kopernik Plus w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Wspólne ćwiczenia prowadziła Agnieszka Matczak cheerleaderka "Lecha" Poznań, instruktorka fitness. Była super zabawa.
W dniach 26-27 września 2017 r. po raz kolejny odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza, w tym roku organizowany w ramach Europejskiego Dnia Sportu. Jest to największy turniej piłkarski na naszym orliku. W tym roku wzięło udział rekordowo 18 zespołów i ponad 160 chłopców i dziewczynek.
We wtorek rozgrywki były prowadzone w klasach 4-5. W turnieju dziewczynek wystąpiło 5 zespołów (Stokrotki, Nieprzygotowane, Nieznajome, Super Dziewczyny, Niepokonane). O końcowym zwycięstwie decydowały rzuty karne, w których lepsze okazały się Stokrotki. Królową strzelców została Julia Wypiór, najlepszą bramkarką została Rozalia Dębowiecka, najlepszą zawodniczką uznano Aleksandrę Stasiak.
Wśród chłopców wystąpiło również 5 zespołów (Skrzaty, FC Bombowce, Barca, Prestiżowi, Różowe Dziki). Wygrał zespół FC Bombowce. Najlepszym strzelcem turnieju został Konrad Peruga, najlepszym zawodnikiem uznano Michała Janiszewskiego, a najlepszym bramkarzem został Filip Iglikowski.
W środę do turnieju przystąpiły klasy 6 i 7.
W turnieju dziewczynek brały udział cztery zespoły: Champions, Gang Świeżaków, Szczęściary, Dzikie Kukurydze. Wygrały Szczęściary.
Najlepszą bramkarką została Kinga Szymczak. Aby wyłonić królową strzelców, po zakończeniu turnieju dodatkowo trzeba było przeprowadzić serię rzutów karnych. Ostatecznie najlepszą strzelczynią została Dominika Smolińska, a najlepszą zawodniczką Julia Młodzieniak.
W turnieju chłopców wystąpiły cztery zespoły: Lordy Kruszwila, FC Pusiaki, FC Krasnale, Białe Misie. Wygrał zespół FC Pusiaki.
Najlepszym strzelcem został Maciej Gil, najlepszym zawodnikiem Michał Czelusta, a najlepszym bramkarzem Mateusz Grzelewski.
Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymały statuetki oraz gadżety Europejskiego Dnia Sportu.

27 września 2017 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której uczestniczyli uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum. Odwiedzili oni Humanitarium wrocławskie, gdzie mieli okazje rozwiązać różnego rodzaju łamigłówki, wykonywać doświadczenia oraz przeprowadzić sekcje serca świni. Następnie uczniowie wjechali na szczyt Sky Tower, skąd ujrzeli panoramę wrocławską. Około godz. 14:00 młodzież oraz opiekunowie spotkali się z przewodnikiem i podążając szlakiem krasnoludków, zwiedzali Stary Rynek Wrocławia. Nie obyło się bez wspólnych żartów, dzięki którym uczniowie klas trzecich gimnazjum powrócili do domu z wielkimi uśmiechami.

18 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły, przyłączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum sprzątały tereny zgodnie z harmonogramem opracowanym przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie otrzymali rękawiczki oraz worki na śmieci. Wszyscy chętnie zaangażowali się w tegoroczną akcję, a tym samym promocję zachowań przyjaznych przyrodzie. Dzięki temu, otoczenie nasze staje się czystsze i przyjemniejsze dla oka.

4 września 2017 r. w Hali Sportowej uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/18.

GIMNAZJALNY PROJEKT EDUKACYJNY
Uczniowie klas gimnazjalnych mają obowiązek udziału w realizacji gimnazjalnego projektu edukacyjnego.
Projekt edukacyjny to zespołowe działanie uczniów wykonywane pod opieką nauczyciela w wyznaczonym czasie, według ustalonego planu. Celem grupy uczniów pracujących nad wybranym projektem jest rozwiązanie konkretnego problemu z wykorzystaniem różnych metod. Nauczyciel wspiera uczniów w realizacji projektu, udziela wskazówek. Nie wykonuje zadań za uczniów.
Projekty mogą być prowadzone w ramach jednego przedmiotu (projekt przedmiotowy) lub kilku przedmiotów. Uczniowie, szukając rozwiązania problemu, zdobywają nową wiedzę i nowe umiejętności, a grupowa praca nad projektem oraz publiczna prezentacja jego efektów dają uczniom szansę rozwinięcia  umiejętności pracy zadaniowej, w tym: planowania, współpracy,  prezentacji i samooceny.
Projekt edukacyjny składa się z działań: wybranie tematu projektu edukacyjnego, określenie celów projektu i zaplanowanie etapów jego realizacji, wykonanie zaplanowanych działań, publiczne przedstawienie rezultatów.
Zadania nauczyciela opiekuna: wybranie zakresu tematycznego projektów, wprowadzenie uczniów w tematykę projektów, dokonanie podziału uczniów na zespoły (jeśli nie zrobił tego wychowawca), ustalenie z uczniami rozwiązywanego problemu i celów projektu, określenie zakresu, w jakim problem realizuje podstawę programową, sprawowanie opieki nad uczniami realizującymi projekty, monitorowanie realizacji projektów przez uczniów.
Oceny projektu nie dokonuje się w stopniach szkolnych. Powinno się stosować ocenianie kształtujące, udzielić uczniom informacji zwrotnej dotyczącej ich mocnych i słabych stron w pracy nad projektem. Zaangażowanie uczniów w pracę nad projektem ma wpływ na ocenę z zachowania, a informacja o jego realizacji pojawi się na świadectwie ukończenia gimnazjum.Strona monitorowana przez Google.
© Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej. Wszelkie materiały zastrzeżone.
Witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego