AKTUALNOŚCI - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej

Przejdź do treści

AKTUALNOŚCI

  • .. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS 1" ..
13 października 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy dwie uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie uczniów klas 1.
W hali sportowej obecni byli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście: burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, z-ca burmistrza Przemysław Tomczak, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Gil, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Kmieć.
W pierwszej części uroczystości, pod okiem wychowawczyń klas 1: p. Agaty Dawid i p. Agnieszki Maciejewskiej, pierwszaki zostały przyjęte w poczet "świeżo upieczonych" uczniów, dla których rozpoczęła się szkolna przygoda. Aktu ślubowania dokonał p. dyrektor Marek Milczarek.
W dalszej części imprezy dzieci oraz młodzież mieli okazję podziękować wszystkim pedagogom za ciężką pracę i trud włożony w ich edukację, wychowanie i opiekę. Z okazji Święta Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali występy artystyczne, podczas których wypowiedzieli się na temat szkolnego życia oraz pracy nauczycieli.
Imprezę przygotowały wychowawczynie klas 1: p. Agata Dawid i p. Agnieszka Maciejewska oraz p. Ewa Czerwińska i p. Edyta Górska; oprawę muzyczną p. Marlena Jesionek.
  • .. PODZIEL SIĘ DOBROCIĄ I MIŁOŚCIĄ - ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ ..
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku, będące jednocześnie Organizatorem Rodzinnej Pieczy Zastępczej, poszukuje osób chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci potrzebujących wsparcia i opieki, które nie mogą wychowywać się w rodzinie naturalnej.
Pełnienie funkcji rodziny zastępczej może być powierzone osobom, które:
- dają rękojmię należytego wykonywania zadań rodziny zastępczej;
- mają stałe miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
- korzystają z pełni praw cywilnych i obywatelskich;
- nie są lub nie były pozbawione władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielskiej nie jest im ograniczona ani zawieszona;
- wypełniają obowiązek alimentacyjny - w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do niego wynika z tytułu egzekucyjnego;
- są zdolne do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem;
- mają odpowiednie warunki mieszkaniowe oraz stałe źródło utrzymania.
Rodzinę zastępczą mogą stworzyć nie tylko małżonkowie, ale i osoby samotne. Rodzina zastępcza to czasowa forma opieki nad dzieckiem.
Szczegółowych informacji udzielimy telefonicznie tel. 63 280 11 41.
Zapraszamy do kontaktu z nami. Czekamy na Ciebie.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku
ul. Łąkowa 1, 62- 700 Turek
  • .. UDZIAŁ W AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA" ..
30 września 2020 r. uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły, przyłączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Wszystkie klasy otrzymały rękawiczki oraz worki na śmieci i sprzątały tereny zgodnie z harmonogramem opracowanym przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie chętnie zaangażowali się w tegoroczną akcję, a tym samym promocję zachowań przyjaznych przyrodzie.
  • .. WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021
1 września 2020 r. w hali sportowej uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021.
  • ... WIRTUALNY SPACER PO POLSCE ...
Zachęcamy do wirtualnej wycieczki po mapie Polski. Muzea, zamki, pałace czy zabytkowe kopalnie można zwiedzać nie wstając z kanapy, o każdej porze dnia i nocy, bez podróżowania, pośpiechu, opłat i zwracania uwagi na pogodę. A wszystko dzięki nowoczesnym technologiom i spacerom w wirtualnej rzeczywistości.
Wirtualna wycieczka kulturalna to pouczające doświadczenie, pełne estetycznych wrażeń oraz kopalnia wiedzy.
Oto kilka ciekawych propozycji ...
Muzeum Powstania Warszawskiego
Zamek Krzyżacki w Malborku
Zamek w Łańcucie
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Książ w Wałbrzychu
Muzeum II Wojny Światowej Westerplatte
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
Muzeum Etnograficzne w Toruniu
Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie
Wróć do spisu treści