PRZEDSZKOLE 2020/2021 - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej

zspdobra@dobra24.pl   tel./fax: 63 279 40 27
Przejdź do treści

PRZEDSZKOLE 2020/2021

ARCHIWUM
| .. POWIATOWY KONKURS "ŚPIEWAM I MALUJĘ" ..
Po raz XVII Centrum Kultury w Dobrej było organizatorem Powiatowego Konkursu Przedszkolaków "Śpiewam i maluję".
W tym roku z uwagi na pandemię, konkurs wokalny odbywał się on-line. Na podstawie 31 przesłanych nagrań, komisja artystyczna w składzie: Agnieszka Czaja - przewodnicząca komisji, instruktor muzyki, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Osieku Wielkim, Klaudia Grabowska - instruktor muzyki z Centrum Kultury w Dobrej, Karolina Koralewska - instruktor muzyki z Centrum Kultury w Dobrej przyznała nagrody i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazły się:
Julia Człapa - nagroda dla najmłodszego uczestnika konkursu oraz wyróżnienie
Hania Węs - nagroda
Natalia Kaczmarek - wyróżnienie
"Śpiewam i maluję" to także konkurs plastyczny. Na konkurs nadesłano 125 prac. Komisja artystyczna, której przewodniczyła artystka malarka - Maria Bujała, przyznała nagrody i wyróżnienia. I tu wśród laureatów znalazły się nasze przedszkolaki:
Karolina Gil - nagroda
Natalia Kaczmarek - nagroda
Martyna Kaczmarek - wyróżnienie
Gratulujemy naszym małym artystom i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunami nagrodzonych przedszkolaków są: p. Renata Błazełek, p. Magdalena Banasiak i p. Aleksandra Gajewska.
| .. POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA ..
Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu.
| .. DZIEŃ TATY ..
Dzień Taty w Przedszkolu.
| .. ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYRAFY ..
Przedszkolaki z grupy 2 i 3 obchodziły Światowy Dzień Żyrafy - dzień zwierząt o najdłuższych szyjach. Tego dnia dzieci miały okazję bliżej poznać te zwierzęta, m.in. dowiedziały się gdzie mieszkają i czym się żywią. W dalszej części zajęć przedszkolaki wykonały karty pracy związane z wyglądem żyrafy a także piękne prace plastyczne na folii. Odbył się również konkurs na najszybsze układanie puzzli. Uwieńczeniem zabaw było wyjście na lody i odpoczynek w parku, w cieniu drzew.
| .. DZIEŃ DZIECKA ..
Obchody Dnia Dziecka w Przedszkolu.
| .. ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA ..
Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia w grupie 0a i 0b.
| .. WYCIECZKA DO WANILIOWEGO DOMU ..
Dzieci z grupy 3 i 4 odwiedziły Mini ZOO w Ugorach. Pani Ewa - właścicielka Waniliowego Domu, oprowadziła dzieci po ZOO i opowiedziała o życiu mieszkających tam zwierząt. Dzieci mogły samodzielnie karmić zwierzęta. Następnie wszystkie chętne przedszkolaki mogły przejechać się na kucyku. Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Pani Ewa przygotowała dla dzieci zajęcia plastyczne - malowanie kamieni oraz pyszny słodki poczęstunek.
Dziękujemy Pani Ewie Kaszczyk za wspaniałą organizację pobytu dzieci na terenie Waniliowego Domu.
| .. DZIEŃ MATKI ..
Upominki na Dzień Mamy od naszych przedszkolaków.
| .. DZIEŃ PSZCZOŁY ..
20 maja w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Celem tego wydarzenia jest ochrona tych owadów przed wyginięciem. Z okazji Światowego Dnia Pszczół dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu i pracę pszczelarza oraz obserwowały życie toczące się na łące.
Wykonały piękne prace plastyczne, a także chętnie i z apetytem próbowały miodu. Na koniec wspólnie wykonały Taniec Mai.
| .. KONKURS PIOSENKI "MIKROFONIK" ROZTRZYGNIĘTY ..
W naszym przedszkolu odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w Konkursie Piosenki "Mikrofonik".
Komisja w składzie: Klaudia Grabowska oraz Karolina Koralewska (instruktorki muzyki dobrskiego Centrum Kultury) przyznała 6 nagród i tym samym nagrodzonych nominowała do Powiatowego Konkursu Przedszkolaków "Śpiewam i maluję".
Wśród nagrodzonych znaleźli się: Liliana Kurzawa, Aleksandra Szymczak, Julia Człapa, Julia Gil, Hanna Węs, Natalia Kaczmarek.
Wyróżnienia przyznano: Nadii Majdeckiej, Antoninie Becalik, Nikoli Kwiatkowskiej, Nikoli Wilczak, Lenie Krysztofowicz, Victorii Chachula, Amelii Polińskiej oraz Emilii Adamczyk.
Wszystkim przedszkolakom gratulujemy wspaniałych występów a nominowanym życzymy dalszych sukcesów muzycznych.
Koordynatorem Konkursu była p. Aleksandra Gajewska. Dziękujemy Centrum Kultury w Dobrej za pomoc w organizacji Konkursu.
| .. KAPLICZKI MARYJNE ..
Na zakończenie cyklu katechez o Najświętszej Maryi Pannie (Królowej Polski, objawień w Fatimie, Litanii Loretańskiej), w miesiącu poświęconym Maryi - Maju, dzieci z klas 0a i 0b wykonały przepiękne kapliczki Maryjne.
| .. KONKURS PIOSENKI "MIKROFONIK DLA MALUCHA" ..
W ramach tygodnia "Wszystko jest muzyką" w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki "Mikrofonik dla Malucha". W konkursie wzięło udział 68 dzieci. Występy oceniały wychowawczynie poszczególnych grup oraz nauczyciel rytmiki p. Aleksandra Gajewska. Konkurs "Mikrofonik dla Malucha" to eliminacje do dalszych konkursów piosenki przedszkolaków.
Najlepiej zaprezentowało się 14 dzieci: Nikola Wilczak (gr. 1), Lena Krysztofowicz (gr. 2), Aleksandra Szymczak, Liliana Kurzawa oraz Julia Człapa (gr. 3), Julia Gil, Amelia Polińska, Victoria Chachuła (gr. 4), Antonina Becalik, Nikola Kwiatkowska (gr. 5), Emilia Adamczyk, Hanna Węs, Natalia Kaczmarek (gr. 0a), Nadia Majdecka (gr. 0b). W najbliższych dniach finałowa 14 zostanie nagrana a nagrania będą przekazane do Centrum Kultury w Dobrej. Komisja, której przewodniczyć będzie p. Klaudia Grabowska - muzyk z CK w Dobrej - wybierze, które przedszkolaki będą reprezentować nasze Przedszkole na Powiatowym Konkursie Przedszkolaków "Śpiewam i maluję" w Dobrej. Wszystkim przedszkolakom dziękujemy za piękne występy podczas Konkursu "Mikrofonik dla Malucha" a wybranej 14-tce życzymy dalszych sukcesów.
 Pomysłodawcą i osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie Konkursu "Mikrofonik dla Malucha" była p. Aleksandra Gajewska.
| .. ŚWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA ..
Dzień Strażaka w Przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej oraz Mikulicach za pomoc w organizacji Dnia Strażaka w naszym Przedszkolu.
| .. ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI ..
Obchody Dnia Książki w Przedszkolu.
| .. DZIEŃ ZIEMI ..
Obchody Dnia Ziemi w Przedszkolu.
| .. WKRÓTCE WIELKANOC ..
Przedszkolaki pracują i przygotowują się do Świąt Wielkanocnych.
| .. KONKURS PLASTYCZNY "WIELKANOCNY KOSZYCZEK" ..
26 marca 2021 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Wielkanocny koszyczek". Pomysłodawczyniami konkursu były p. Grażyna Łukasik i p. Bernadetta Żubr. Z przyjemnością prezentujemy wyniki konkursu na najpiękniejsze koszyczki. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem prezentowanych prac. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Dziękujemy za zaangażowanie!
Nagrodzeni: Aleksandra Kośla, Wiktoria Owczarek, Anastazja Lacelt, Aurelia Witaszczyk, Milena Kazimirczyk, Kacper Chorąziak, Bartosz Michalak, Igor Olczak, Julia Człapa, Victoria Chachuła, Julia Gil, Emil Pietrzak, Piotr Miller, Wiktoria Kaczmarek, Nikola Kwiatkowska, Mateusz Tomczak, Emilia Adamczyk, Alicja Frątczak, Zuzanna Owczarek, Kinga Jazienicka, Krzysztof Kośla.
| .. DZIEŃ WIOSNY ..
Przedszkolaki witają wiosnę ...
| .. PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "WIELKI POST 2021" ..
Konkurs przeznaczony był dla dzieci z klas 0. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które przygotowały prace na ten konkurs. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych, wzmacnianie wiary we własne możliwości oraz wzbogacanie wiedzy dotyczącej Wielkiego Postu. Na konkurs wpłynęło 38 prac. Wszystkie prace są niezwykle ciekawe i wymagały dużej pracy.
Jury w składzie: ks. Piotr Wolny, Magdalena Banasiak, Tomasz Gil, miało bardzo trudne zadanie.
Nagrody otrzymali: 1. Frątczak Alicja (0a), 2. Krupiński Filip (0a), 3. Różaniec Miłosz (0a), 4. Jazienicka Kinga (0b), 5. Rudyk Kamila (0b), 6. Tomczyk Ksawery (0b).
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs został zorganizowany przez p. Tomasza Gila.
| .. DZIEŃ ŚW. PATRYKA W PRZEDSZKOLU ..
Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, jest nie tylko świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z tradycjami irlandzkiego święta, symbolami Zielonej Wyspy, takimi jak: trójlistna koniczyna, harfa, flaga Irlandii oraz osobą Św. Patryka. Dzieci poznawały nowe słownictwo w języku angielskim oraz wzięły udział w nietypowej sesji zdjęciowej. Dominującym kolorem tego dnia był kolor zielony nawiązujący do krajobrazu Irlandii.
| .. DZIEŃ PIEKARZY I CUKIERNIKÓW ..
Dzień Piekarzy i Cukierników w Przedszkolu.
| .. DZIEŃ MATEMATYKI ..
Dzień Matematyki w Przedszkolu.
| .. DZIEŃ KOBIET ..
Obchody Dnia Kobiet w Przedszkolu.
| .. URODZINY FRYDERYKA CHOPINA ..
211. urodziny Fryderyka Chopina w Przedszkolu.
| .. TYDZIEŃ DINOZAURA ..
Tydzień Dinozaura w Przedszkolu.
| .. DZIEŃ KOTA ..
Dzień Kota w Przedszkolu.
| .. WALENTYNKI ..
Walentynki w Przedszkolu.
| .. TŁUSTY CZWARTEK ..
Tłusty Czwartek w Przedszkolu.
| .. BAL KARNAWAŁOWY ..
Bal karnawałowy w naszym Przedszkolu.
| .. DZIEŃ BABCI I DZIADKA ..
Przedszkolaki robią prezenty na Dzień Babci i Dziadka.
| .. ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O PINGWINACH ..
20 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach, i my również o nich pamiętaliśmy. Przedszkolaki z grupy 1 i 3 poznały ciekawostki z życia pingwinów. Dowiedziały się, gdzie mieszkają i czym się żywią. Z dużym zainteresowaniem obejrzały bajkę edukacyjną na temat życia pingwinów a także oglądały książki i albumy przyrodnicze.
Maluchy chętnie brały udział w zabawie ruchowej do piosenki "Pingwin” a 4-latki wykonały zadanie matematyczne. Obie grupy z wielkim zaangażowaniem i radością wykonały prace plastyczne.
| .. PIOSENKA "DO STAJENKI" ..
Zdjęcia z nagrania piosenki "Do stajenki" w grupie 3. Nagranie miało odbyć się przed Świętami, ale w związku z nieobecnością dzieci, zostało przesunięte na Nowy Rok.
| .. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA ..
Dzień Kubusia Puchatka w Przedszkolu.
| .. FERIE ZIMOWE ..
Ferie zimowe w Przedszkolu.
| .. WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA ..
Mikołaj w naszym Przedszkolu.
| .. WKRÓTCE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA ..
Maluchy z grupy 1 szykują salę na przyjście Mikołaja.
| .. DZIEŃ GÓRNIKA ..
Dzień Górnika w naszym Przedszkolu.
| .. ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW ..
Przedszkolaki zbierały karmę, koce i zabawki dla psów i kotów ze schroniska.
| .. ANDRZEJKI ..
Andrzejki w naszym Przedszkolu.
| .. LAUREATKA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ..
Ola Szymczak została laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "PAPIEŻ FRANCISZEK W OCZACH DZIECI", organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Christiana Civitas" w Turku.
Na konkurs nadesłano 537 prac plastycznych z Polski, Ukrainy, Kazachstanu, Chin i Stanów Zjednoczonych. Z naszego Przedszkola wysłano 11 prac. Komisja Artystyczna przyznała w kategoriach wiekowych I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.
W kategorii Przedszkoli wyróżnienie zdobyła Aleksandra Szymczak z Przedszkola w Dobrej. Ola ma 4 latka, uczęszcza do grupy 3, a Jej opiekunem jest Pani Aleksandra Gajewska. Jak możemy przeczytać na stronie stowarzyszenia: w nagrodzonych pracach jury znalazło radość młodych twórców i dziecięcą pogodę ducha. Gratulujemy Oli i życzymy Jej dalszych sukcesów.
| .. HIGIENA I BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE PANDEMII ..
24 listopada 2020 r. przedszkolaki z grupy 0a i 0b uczestniczyły w zajęciach nt. higieny i bezpieczeństwa w okresie pandemii.
W każdej z tych grup zostały przeprowadzone pogadanki na temat zagrożenia związanego z koronawirusem. Dzieci poznały objawy wywoływanej przez wirus choroby, drogi jej rozprzestrzeniania się oraz sposoby minimalizujące ryzyko zarażenia się koronawirusem. Przedszkolaki utrwaliły zasady i sytuacje dotyczące mycia rąk. Zostały zapoznane z podstawowymi środkami ochrony przeciwko koronawirusowi (maseczki, przyłbice). Dzieci dowiedziały się także, czym jest dystans społeczny oraz zostały poinstruowane o sposobie postępowania w przypadku zauważenia niepokojących objawów chorobowych.
| .. ZNAJOMOŚĆ DOBRYCH MANIER ..
Znajomość dobrych manier przez dzieci korzystnie wpływa na atmosferę w grupie i relacje między rówieśnikami. Dobre maniery to nic innego jak umiejętność wyrażania życzliwości, szacunku wobec innych i panowania nad emocjami. To znajomość obowiązujących zwyczajów i form towarzyskich. Dlatego w ramach tematu "Kultura zachowania przy stole" dzieci z grupy 0a i Ob utrwaliły zasady zachowania przy stole, sposób nakrywania i podawania do stołu.
| .. DZIEŃ ODKRYWANIA TALENTÓW ..
Przedszkolaki z grupy 2 i 3 odkrywały swoje talenty podczas zorganizowanego Dnia Talentów. Dzieci malowały obrazy, lepiły figurki z plasteliny, tańczyły i śpiewały. Mogły również wykazać się talentami sportowymi podczas różnych konkurencji sportowych. Był również konkurs na najwyższą wieżę z klocków. To był bardzo kreatywny dzień. Dzieci odkryły w sobie nowe talenty i zainteresowania.
Dziękujemy serdecznie Centrum Kultury w Dobrej za pomoc w organizacji Dnia Odkrywania Talentów.
| .. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA ..
Dzień Pluszowego Misia w naszym Przedszkolu.
| .. DZIEŃ KREDKI ..
Dzień Kredki w grupie 0a i 0b.
| .. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA ..
"Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tyle że jest mały". M. Brykczyński
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W obchody Dnia Praw Dziecka włączyło się także nasze przedszkole. Przedszkolaki przypomniały sobie jakie są ich prawa oraz zobaczyły ciekawe filmy edukacyjne. Wykonały również piękne prace plastyczne na temat praw dzieci.
| .. ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU ..
19 listopada 2020 r. przedszkolaki z grupy 0a i 0b włączyły się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Dzień ten przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Celem obchodów było zapoznanie ze szkodliwymi skutkami zdrowotnymi dymu tytoniowego dla czynnych i biernych palaczy. Z tej okazji w grupach 0a i 0b pojawiły się gazetki tematyczne. W ramach zorganizowanych działań przedszkolaki w trakcie pogadanki dowiedziały się o negatywnych skutkach palenia papierosów. Następnie wykonały prace plastyczne o tematyce antynikotynowej (plakaty, kolorowanki z zakazem palenia). Na koniec dzieci wraz z paniami przemaszerowały dookoła naszego przedszkola, niosąc wykonane przez siebie plakaty, przekonujące do rzucenia niebezpiecznego dla zdrowia nałogu.
| .. DZIEŃ JEŻA ..
10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu, w grupach: 2, 3 i 0b obchodziliśmy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Podczas zajęć dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie opowiadania o tych zimowych śpiochach.
Była to również świetna okazja do uświadomienia milusińskim, co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc. Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Nie zabrakło również zabawy "Na dywanie siedzi jeż …".
| .. 102. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ ..
Obchody 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę - przedszkolaki świętują.
| .. DZIEŃ POSTACI Z BAJEK ..
Dzień Postaci z Bajek w naszym Przedszkolu.
| .. KONKURS PLASTYCZNY "MOJA SKARBONKA" ..
29 października 2020 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja skarbonka".
Pomysłodawcą konkursu była p. Grażyna Łukasik, a współorganizatorami p. Aleksandra Gajewska, p. Paulina Gil i p. Bernadetta Żubr. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do zainteresowania się tematyką oszczędzania oraz rozwijanie kreatywności, talentów i zainteresowań dzieci w wieku przedszkolnym. Przystąpiły do niego chętne trzylatki oraz czterolatki, które z niewielką pomocą rodziców wykonały swoje skarbonki. Na konkurs wpłynęło 25 prac. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w dalszych konkursach.
Nagrodzeni: Julia Adamiak, Wiktoria Sulej, Maksymilian Tkaczyk, Cezary Serafin, Amelia Mila, Jakub Szremski, Piotr Kokorzycki, Mikołaj Gajewski, Liliana Kurzawa, Wiktoria Baran, Marcel Stasiak i Bartosz Sobański.
Wyróżnienia: Szymon Kaczmarek, Nikola Wilczak, Aleksandra Kośla, Alicja Kuligowska, Dariusz Szajrych, Lena Dudek, Amelia Dudek, Aleksandra Szymczak, Maria Będziechowska, Małgorzata Siwińska, Błażej Michalak, Bartosz Michalak i Igor Olczak.
| .. WKRÓTCE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH ..
Z okazji zbliżających się Wszystkich Świętych dzieci z grup 0a i 0b na lekcji religii wykonywały samodzielnie figurki świętych.
| .. OBCHODY TYGODNIA MISYJNEGO ..
Przedszkolaki z grupy 3 włączyły się w obchody Tygodnia Misyjnego, organizowanego przez Parafię NNMP w Dobrej. Dzieci przez trzy dni robiły w przedszkolu różaniec misyjny, który został zaniesiony do naszej Parafii.
| .. DZIEŃ CHLEBA ..
16 października 2020 r. przedszkolaki z grupy 1 świętowały Światowy Dzień Chleba. Tego dnia dzieci dowiedziały się jak powstaje chleb oraz poznały rodzaje pieczywa. Następnie razem przygotowały bułki.
| .. 42. ROCZNICA WYBORU JANA PAWŁA II NA PAPIEŻA ..
W Przedszkolu dzieci świętowały 42. rocznicę wyboru Papieża. W czasie rozmów z wychowawczyniami dowiedziały się kim był Ojciec Święty, gdzie mieszkał i czym się zajmował. Odbyły się także zajęcia muzyczno-ruchowe do piosenek Arki Noego. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Grupa 2 i 3 przygotowały serca dla Papieża, które Pani Ola i Pani Bernadetta zaniosły pod pomnik Ojca Świętego w Dobrej. Zapaliły również symboliczne 34 znicze od dzieci z grupy 2 i 3.
| .. DZIEŃ POCZTY I ZNACZKA POCZTOWEGO ..
9 października przedszkolaki z grupy 2, 3 oraz 0b wraz ze swoimi Paniami świętowały Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Dzieci poznały znaczenie słów: list, adres, koperta, poczta i znaczek. Panie opowiadały o pracy listonosza. Na koniec dzieci z grupy p. Grażynki i p. Moniki zaprojektowały swoje własne znaczki pocztowe a dzieci z grupy p. Oli wykonały okolicznościowe kartki pocztowe, które zostały wysłane m.in. do Urzędu Miejskiego, Centrum Kultury, Biblioteki i innych współpracujących z nami jednostek.
| .. NAUKA RYTMIKI ..
"Rytmika nie jest sztuką, nie jest celem samym w sobie, jest przygotowaniem do wszystkich sztuk, jest wychowaniem".
J. E. Dalcroze
| .. KONKURS PLASTYCZNY "JESIENNE DRZEWO" ..
W ramach obchodzonego Dnia Drzewa w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny "Jesienne drzewo". Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była p. Magdalena Banasiak. Do konkursu przystąpiły dzieci z grupy 4, 5, 0a i 0b.
Prace nagrodzone: Polińska Amelia (gr. 4), Becalik Antonina (gr. 5), Kaczmarek Natalia (gr. 0a), Dębska  Natalia (gr. 0b).
Prace wyróżnione: Bednarek Szymon (gr. 4), Szymanowski Jakub (gr. 4), Burdelak Jakub (gr. 5), Śmieja Franciszek (gr. 5), Gil Karolina (gr. 0a), Cieślak Klara (gr. 0a), Jazienicka Kinga (gr. 0b), Majdecka Nadia (gr. 0b).
| .. DZIEŃ DRZEWA ..
9 października 2020 r. w naszym przedszkolu, w grupach dzieci 5 i 6-letnich obchodziliśmy Dzień Drzewa. Tego dnia rozmawialiśmy o tym, jaką ważną rolę odgrywają w całej przyrodzie, w jaki sposób możemy dbać o drzewa i co nam dają w zamian. Dzieci poznały również budowę drzewa oraz wykonały wspaniałe, jesienne drzewo. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę "Przedszkolaki zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!" i wraz ze swoimi paniami posadziły drzewka: brzozę, modrzew oraz sosnę.
W grupie 4-latków dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo, a także jak należy dbać o przyrodę. Tego dnia odbyły się zabawy ruchowe w parku oraz zajęcia plastyczne pt. "Moje jesienne drzewo".
| .. DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU ..
W naszym Przedszkolu obchodzono Dzień Chłopaka. Były wspólne zabawy, konkurencje sportowe dla chłopców, zagadki, a także słodki poczęstunek.
| .. DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA ..
W Przedszkolu hucznie obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były tańce, zabawy ruchowe, konkurencje sprawnościowe, śpiew i słodki poczęstunek. Dzieci otrzymały od swoich Pań medale, czapeczki oraz dyplomy.
| .. DZIEŃ KROPKI ..
Przedszkolaki z Dobrej świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które od 2008 r. stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 r., kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent.
Dobrskie przedszkolaki poznały historię małej Vashtii. Cały dzień w przedszkolu odbywały się zajęcia zachęcające dzieci do twórczego działania. Powstały piękne prace plastyczne. Dzieci integrowały się we wspólnej zabawie. Na koniec wszystkie otrzymały medale i dyplomy za aktywny udział w zajęciach.
Wróć do spisu treści