PRZEDSZKOLE 2019/2020 - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej

zspdobra@dobra24.pl   tel./fax: 63 279 40 27
Przejdź do treści

PRZEDSZKOLE 2019/2020

ARCHIWUM
| .. PRACA ZDALNA PRZEDSZKOLAKÓW ..
W związku z pandemią koronawirusa w okresie 25 marca - 26 czerwca 2020 r. przedszkolaki nie uczęszczały do przedszkola, ale pracowały zdalnie z materiałami przesyłanymi przez panie wychowawczynie.
| .. MARCOWA AUDYCJA MUZYCZNA ..
Podczas marcowej audycji muzycznej w przedszkolu gościliśmy muzyka Armena Carapatiana z Armenii. Pan Armen jest multiinstrumentalistą, a także wokalistą. Zapoznał dzieci z dwoma armeńskimi instrumentami: dudok i dehol. Dzieci mogły spróbować gry na deholu. Były też armeńskie przyśpiewki i tańce, w które włączyły się dzieci wraz ze swoimi paniami.
| .. DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU ..
9 marca 2020 r. grupa 0b świętowała Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy wręczyli pani Marioli i pani Eli piękne róże. Następnie  przygotowali laurki dla swoich koleżanek, złożyli życzenia i odśpiewali dziewczynkom i paniom "sto lat". Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości i wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku.
| .. LUTOWA AUDYCJA MUZYCZNA ..
"Na mroźne dni - gorące rytmy" - to tytuł kolejnej audycji muzycznej, która odbyła się w naszym Przedszkolu. Tym razem gościliśmy znakomitego muzyka - p. Pawła Samokhin. Muzyk pochodzący z Ukrainy, a obecnie mieszkający w Łodzi. Pan Paweł zagrał dla dzieci piękny koncert na trąbce, a także zaśpiewał wraz z dziećmi jedną piosenkę. Było nastrojowo a czasami bardzo wesoło. Dzieci były zachwycone grą artysty. Chętne mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych ustnikach.
| .. WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU ..
14 lutego 2020 r. dzieci z grupy 0b wraz ze swoją wychowawczynią p. Mariolą Urbańczyk obchodziły walentynki.
Z tej okazji w sali udekorowanej w czerwone balony i serduszka przedszkolaki wesoło spędziły czas na zabawach dydaktycznych, plastycznych i tanecznych. Nie zabrakło również słodkiego upominku.

Dzieci z grupy 3 wraz ze swoją wychowawczynią p. Magdaleną Banasiak także obchodziły walentynki. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. W tym dniu dzieci wykonały walentynkowe pocztówki, które później podarowały swoim kolegom i koleżankom. Nie zabrakło wesołych zabaw z balonami w kształcie serc. Na koniec tego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka i balonika od pani Magdy.
| .. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU ..
21 stycznia 2020 r. dzieci z grupy 0b zaprosiły do przedszkola swoje Babcie i Dziadków.
Sześciolatki pod okiem wychowawczyni p. Marioli Urbańczyk przygotowały program artystyczny. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Był montaż słowno-muzyczny i pokazy taneczne. Babcie również wykazały się umiejętnościami tanecznymi ze swoimi wnukami. Artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na koniec części artystycznej dzieci obdarowały swoich "dziadków" własnoręcznie wykonanymi laurkami. Po części oficjalnej goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek.

22 stycznia w grupie 3 odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny, który przygotowały pod okiem wychowawczyni Magdaleny Banasiak. Babcie i Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Swoim najbliższym, dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane wspólnie ze swoją panią. Następnie dzieci wraz z Babciami i Dziadkami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy oraz panią Magdę.

24 stycznia 2020 r. przedszkolaki z grupy 2 zaprosiły swoich dziadków i babcie na uroczystość, która odbyła się w Centrum Kultury w Dobrej. Sala wypełniona była po brzegi. Dzieci zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym. Mogliśmy podziwiać talenty recytatorskie, wokalne a także taneczne. Do występów przygotowała je wychowawczyni grupy Aleksandra Gajewska wraz z pomocą Marii Gibaszek. Dziadkom podczas występów nie raz zakręciła się łezka w oku. Po części artystycznej dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków i babcie prezentami przygotowanymi własnoręcznie podczas zajęć w przedszkolu. Następnie rozkrojono torta ufundowanego przez market "Stary Młyn" w Dobrej i zaproszono wszystkich do degustacji ciast przygotowanych przez mamy przedszkolaków.
| .. GÓRA GROSZA W PRZEDSZKOLU ..
Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do akcji "Góra Grosza" - akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Przekazane pieniądze to pomoc dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu. Zbiórka trwała od 25 listopada 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. Podczas XX edycji akcji "Góry Grosza" zebraliśmy kwotę 354 zł i 7 gr. Koordynatorem akcji była p. Magdalena Banasiak.
| .. BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKÓW ..
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Taki niezwykły dzień był również w naszym przedszkolu. Nauczycielki dołożyły wszelkich starań, by wystrój przedszkola wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Od samego rana dzieci zabawiał dj z Agencji Artystycznej z Pabianic, następnie dzieci bawiły się w mniejszych grupach pod okiem swoich wychowawczyń. Były tańce, pląsy oraz konkurencje sprawnościowe. Przedszkolaki bawiły się wyśmienicie. Po udanej zabawie czekał na nie słodki poczęstunek.
| .. KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ZIMOWYCH "ŚWIEĆ GWIAZDECZKO" ..
W Przedszkolu odbył się II Konkurs Kolęd i Piosenek Zimowych "Świeć gwiazdeczko".
Wzięło w nim udział 21 dzieci w wieku 3-6 lat. Sala przedszkolna wypełniła się sporą widownią bo występy oglądały wszystkie dzieci z Przedszkola wraz ze swoimi Paniami. W skład komisji oceniającej prezentacje weszły wychowawczynie wszystkich grup. Dzieciom akompaniowała na keyboardzie p. Aleksandra Gajewska. Wszystkie dzieci zaprezentowały się na wysokim poziomie.
Komisja przyznała nagrody dla: Julii Gil, Aleksandry Dzikowskiej, Marcela Ławniczaka, Alicji Piestrzyńskiej, Leny Kołodziejczyk, Aleksandry Szymczak i Alicji Frątczak.
Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia: Gabrysia Szymczak, Gabrysia Zięba, Liliana Kurzawa, Nadia Tyczyno, Zuzia Owczarek, Kamila Rudyk, Zuzia Bazan, Antosia Becalik, Iga Graczyk, Nadia Jakomulska, Piotruś Kokorzycki, Małgosia Siwińska, Kornelia Rosiak i Aleksandra Gonczarewicz. Dzieciom gratulujemy udanych występów.
| .. SPOTKANIA OPŁATKOWE W PRZEDSZKOLU ..
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Przedszkolu odbyły się przedświąteczne spotkania opłatkowe.
Przy dźwiękach kolęd, przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia.
Następnie wszyscy razem usiedli do stołu, na którym znalazły się różne słodkie smakołyki.
| .. JASEŁKA W PRZEDSZKOLU ..
19 grudnia 2019 r. dzieci z grupy 0a i 0b wcieliły się w postaci znane z jasełkowych przedstawień.
Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie, gwiazdki oraz Królowie. Dzieci wystąpiły dwukrotnie: dla dzieci z przedszkola w godzinach dopołudniowych, a po południu dla swoich rodziców i rodzeństwa. Na przedstawienie przybyła p. dyr. Danuta Zgolińska i przewodniczący Rady Miasta p. Tomasz Gil. Występ dzieci przygotowały wychowawczynie: p. Mariola Urbańczyk i p. Małgorzata Karpińska, scenerię p. Magdalena Banasiak, a choreografię taneczną "Mario, ty już wiesz" p. Aleksandra Gajewska. Na zakończenie p. Marzenna Jeżyk życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.
Wszystkim sześciolatkom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki i kolędy, dzięki którym stworzyły wspaniałą świąteczną atmosferę
| .. ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z RODZICAMI ..
18 grudnia 2019 r. w godzinach popołudniowych odbyło się w grupie 3 świąteczne spotkanie z rodzicami, nasycone atmosferą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wychowawczyni Magdalena Banasiak powitała wszystkich przybyłych rodziców i dzieci, zapraszając do stołu i przygotowanego przez rodziców poczęstunku. Następnie złożyła życzenia obecnym rodzicom i dzieciom, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem.
W czasie spotkania dzieci wykonały rysunki dla rodziców oraz zaprezentowały swoje umiejętności: rozpoznawały wizytówki ze swoim imieniem oraz kolegi i koleżanki a także układały swoje imię z poszczególnych liter.
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, to wyjątkowy okres w życiu wszystkich nas, dlatego cieszymy się, że chociaż przez krótką chwilę możemy dzielić go wspólnie z naszymi przedszkolakami i ich rodzicami.
| .. UBIERANIE CHOINEK W PRZEDSZKOLU ..
Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas jakie miłe to spotkanie choinko zielona ...
Czas świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka.
W dniach 16 i 17 grudnia 2019 r. przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przystrajały choinki znajdujące się przy przedszkolu. Każda grupa dekorowała swoją choinkę wcześniej przygotowanymi ozdobami. Wszystkie choinki wyglądają pięknie i są ozdobą przedszkola.
| .. WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W OLSZÓWCE ..
11 grudnia 2019 r. dzieci z grupy 0b gościły w Zagrodzie Edukacyjnej w Olszówce. Dzieci pod opieką p. Marioli Urbańczyk i p. Elżbiety Piekarskiej wzięły udział w zorganizowanych warsztatach bożonarodzeniowych. Gospodynią warsztatów była p. Ewa Dzieran-Hadław, która przygotowała dla swoich gości mnóstwo atrakcji. Dzieci z zapałem szukały śladów św. Mikołaja, wzięły udział w bitwie na śnieżki, ścigały się niosąc na plecach ciężki worek Mikołaja. Odwiedziły w zagrodzie konika, kozę i mogły je nakarmić chrupiącą marchewką. W ciekawym klimacie starodawnej chaty pełnej dawnych sprzętów wykonały świąteczne stroiki. Kolejną atrakcją było zajadanie się przepysznymi pierniczkami przy rozpalonym specjalnie dla nas ognisku. Przywiezione stroiki zapewne będą piękną, świąteczną dekoracją na rodzinnych stołach dzieci.

29 listopada 2019 r. przedszkolaki z grupy 3 wraz ze swoimi rodzicami i paniami: Magdaleną Banasiak, Marzenną Jeżyk oraz Edytą Matczak, gościły w Zagrodzie Edukacyjnej w Olszówce. Dzieci pod opieką swoich rodziców oraz pań wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Gospodarzem warsztatów była p. Ewa Dzieran-Hadław, która dla swoich gości przygotowała wiele atrakcji: dzieci szukały śladów św. Mikołaja, wzięły udział w bitwie na śnieżki, ścigały się niosąc na plecach ciężki worek Mikołaja, przygotowywały wspólnie z rodzicami bombki, rysowały list do Mikołaja, karmiły marchewkami kozę Melę oraz kucyka. Na koniec zostały poczęstowane cukierkami, pierniczkami oraz gorącą herbatą.
| .. WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W UGORACH ..
Przedszkolaki z grup: 1 i 2 odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne "Waniliowy Dom" w Ugorach, gdzie wraz z rodzicami i opiekunami brały udział w warsztatach zdobienia pierników. Nad wszystkim czuwały panie: Ewa Beacalik, Aleksandra Gajewska, Maria Gibaszek oraz Agnieszka Kmiecik. Powstały piękne, kolorowe pierniczki, które dzieci mogły zabrać sobie do domu. Podczas warsztatów rodzice mogli kupić prace wykonane przez przedszkolaków. Dochód ze sprzedaży prac został przekazany na konto Komitetu Rodzicielskiego Przedszkola. Po słodkim poczęstunku, przygotowanym przez p. Ewę Kaszczyk - właścicielkę "Waniliowego Domu", dzieci wraz z rodzicami udały się do stajni, aby obejrzeć i nakarmić zwierzęta.
| .. MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU ..
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny, tylko Mikołaj - niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas.
We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz tańczyły. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Dzięki jednej z mam - p. Joannie Gajewskiej, każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie, które p. Joanna wydrukowała i przyniosła dzieciom do przedszkola. Panie z grup: 3 i Ob przygotowały dla swoich dzieci niespodziankę w postaci tortu. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
| .. DZIEŃ GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU ..
4 grudnia 2019 r. obchodziliśmy Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do przedszkola p. Ewę Końciak oraz p. Andrzeja Śmieję - na codzień pracujących w kopalni. Nasi goście, ubrani w mundury galowe, opowiedzieli dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Dzieci miały możliwość przymierzenia górniczej czapki. Na koniec zostały obdarowane przez przybyłych gości cukierkami. Dzieci podziękowały za spotkanie oklaskami oraz drobnymi upominkami.
| .. GRUDNIOWA AUDYCJA MUZYCZNA ..
Kolejna audycja za nami. Tym razem artyści z Pabianic zabrali dzieci w podróż po świecie opowiadając o tym, jak w różnych krajach obchodzone są Święta Bożego Narodzenia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i zadawały pytania zaproszonym gościom. Muzycy grali i śpiewali tradycyjne polskie kolędy, a także mniej znane amerykańskie piosenki świąteczne.
| .. ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU ..
29 listopada to wigilia św. Andrzeja, czyli tradycyjne Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawy i wróżby dla grupy 0b przygotowała wychowawczyni p. Mariola Urbańczyk.

Przedszkolaki z grupy 2 także obchodziły Andrzejki. Dzieci po przyjściu ze śniadania odnalazły w sali list od Czarodziejki. Były w nim opisane zadania i wróżby, które dzieci miały wykonać. Z wielkim zaangażowaniem i radością wszyscy chętnie brali udział w zabawie. Po wróżbach były tańce i zabawy muzyczno - ruchowe przeplatane słodkim poczęstunkiem.
| .. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU ..
W przedszkolu obchodzono Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki.
W każdej grupie odbyły się zabawy i tańce przy znanych piosenkach o misiach. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Mogły również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w misiowej fotobudce wykonanej przez panie nauczycielki. Na koniec odbył się słodki poczęstunek.
| .. OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA W PRZEDSZKOLU ..
Dzieci z grupy 1, 2 i 4 świętowały Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu. Tego dnia, w grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką praw dziecka. Dzieci wykonały również prace plastyczne pt. "Wszyscy mamy równe prawa".
| .. ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA ..
21 listopada 2019 r. przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Do akcji Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu włączyły się grupy 0a i 0b. W ramach zorganizowanych działań przedszkolaki najpierw w trakcie pogadanki z wykorzystaniem tablic tematycznych dowiedziały się o negatywnych skutkach palenia papierosów. Następnie wykonały kolorowanki z zakazem palenia i plakaty nt. szkodliwości palenia wśród dorosłych. Prace zostały wyeksponowane na tablicach grup. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom zdrowotnych następstw używania tytoniu przez osoby dorosłe i zachęcających do wyboru zdrowego stylu życia.
| .. OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU ..
Przedszkolaki włączyły się w obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci "zerówek" wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na uroczystą akademię do szkoły. Pozostałe grupy o godz. 11.11 wspólnie odśpiewały Hymn Państwowy oraz piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem", po czym udały się do swoich sal aby tam nadal świętować. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Grupa 1 i 2 wybrały się również na przemarsz z chorągiewkami w okolicach przedszkola.
| .. DZIEŃ JEŻA ..
Przedszkolaki z grupy 2 świętowały Dzień Jeża, który przypada 10 listopada. Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Dzieci dowiedziały się również jak chronić jeże i pomóc im przetrwać zimę. Chętnie brały udział w zabawie ruchowej "W środku koła siedzi jeż". Na koniec wykonały jeże z tekturowych talerzyków.
| .. AUDYCJE MUZYCZNE W PRZEDSZKOLU ..
W Przedszkolu rozpoczęliśmy cykl audycji muzycznych, które odbywać się będą raz w miesiącu. W październiku odbyła się audycja pt. "Gitarowy Riff". Muzycy z Artystycznej Agencji Muzycznej ART. - ES z Pabianic zaprosili przedszkolaków do świata gitary elektrycznej. Opowiadali o tym instrumencie, a także pokazali i wytłumaczyli sposób wydobycia dźwięku. W trakcie audycji muzycy zagrali Rock’n’rolla, Cha-chę a także utwory słynnego gitarzysty Carlosa Santany.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały muzyki, a przy rytmach rock’n’rolla włączyły się do wspólnego tańca. Największe zainteresowanie wzbudził jednak u dzieci tradycyjny indyjsko-perski instrument muzyczny - sitar. Mogły go zobaczyć, dotknąć i posłuchać jego brzmienia.
"Moniuszko (ze domowego śpiewnika)" - to tytuł drugiej audycji muzycznej, która odbyła się w listopadzie.
Artyści z Pabianic zapoznali dzieci z życiorysem kompozytora. W trakcie audycji można było usłyszeć fragmenty opery "Straszny Dwór" w wykonaniu jednego z muzyków. Dzieci uważnie słuchały prowadzących audycję i chętnie włączały się do zabaw przygotowanych przez artystów.
Tematy pozostałych audycji: grudzień - "Co to za kolęda?", styczeń - "Roztańczone rytmy", luty - "Na mroźne dni - gorąca muzyka", marzec - "Fajny instrument", kwiecień - "Radosna wiosna", maj - "Bajkowy maj", czerwiec - "Upalne granie".
| .. UDZIAŁ W KONKURSIE NA NAJŁADNIEJSZY RÓŻANIEC ..
Dzieci z grupy 2 wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Gajewską oraz p. Marią Gibaszek, wykonały różaniec z orzechów na konkurs na Najładniejszy Różaniec, który odbył się w kościele p.w. NNMP w Dobrej. Dzieci malowały orzechy farbami następnie z pomocą pań nawlekały je na sznurek. Na konkurs zostały przyniesione różańce wykonane przez dzieci i młodzież. Wszystkie zostały nagrodzone. Przedszkolaki dostały od ks. proboszcza Wojciecha Marciszewskiego oraz ks. Piotra Wolnego ogromny karton cukierków oraz piękny obraz Matki Boskiej, który został powieszony w sali grupy. Nagrody w imieniu całej grupy odebrał Bartosz Sobański wraz z p. Olą Gajewską.
| .. PRZEDSZKOLAKI NA CMENTARZU PARAFIALNYM ..
Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych dzieci z grupy 0a i 0b ze swoimi wychowawczyniami: p. Małgorzatą Karpińską i p. Mariolą Urbańczyk, odwiedziły cmentarz. Wyjście na cmentarz poprzedziła rozmowa dotycząca szacunku dla zmarłych, jak i odpowiedniego zachowania w miejscu jakim jest cmentarz. Na miejscu dzieci zapaliły znicze na grobie zmarłej nauczycielki naszego Przedszkola, na grobie byłego proboszcza naszej parafii oraz na mogile poległych żołnierzy w czasie I i II wojny światowej.
| .. MADAGASKAR - MUSICALOWA PRZYGODA ..
25 października 2019 r. dzieci z grupy 0a i 0b udały się na przedstawienie do Teatru Muzycznego w Łodzi. Przedszkolaki obejrzały pełną przygód musicalową przygodę. Zadowolenie i radość była tym większa, że było to przedstawienie oparte na lubianym przez dzieci filmie pt. "Madagaskar". Wspaniałe stroje, choreografia oraz oprawa muzyczna zapewniły wszystkim niezapomniane wrażenia.
Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. Mariola Urbańczyk, p. Małgorzata Karpińska, p. Maria Gibaszek, p. Edyta Matczak, p. Paulina Gil.
| .. POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU ..
24 października 2019 r. zabawami z kolorem pomarańczowym rozpoczęła się w grupie 3, pod kierunkiem wychowawczyni p. Magdaleny Banasiak, realizacja jednego z zadań w ramach "Kolorowych Dni". Jesiennym kolorem, który dominował był kolor pomarańczowy. Wiele wydarzeń, które miały miejsce w tym dniu były zabarwione na pomarańczowo. Pomarańczowy był sok marchewkowy przygotowany przez panie, pomarańczowe prace plastyczne, pomarańczowe rekwizyty do zabaw przy jesiennych piosenkach, co wszystkim sprawiło wiele radości i zadowolenia.
Na zakończenie wspólnych zabaw dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z kolegą lub koleżanką w marchewkowej fotobudce. Wspólne zabawy przyczyniły się do tego, że ten dzień był inny od wszystkich - kolorowy, pomarańczowy.
| .. DZIEŃ PAPIESKI W PRZEDSZKOLU ..
16 października 2019 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Papieski, który był wyrazem naszej wdzięczności i duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci z grupy 3 i 0b wraz ze swoimi paniami wybrały się przed pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II, aby zapalić znicze. Na zaproszenie wychowawczyni p. Magdaleny Banasiak gościem w grupie 3 był ks. Rafał Kędzierski, proboszcz parafii p.w. św. Mikołaja Biskupa w Miłkowicach. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grup: 3, 4 i 0b wraz ze swoimi paniami. Przedszkolaki chętnie słuchały opowieści z życia Jana Pawła II oraz aktywnie uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno-ruchowych o tematyce religijnej, prowadzonych przez ks. Rafała.

Dzieci z grupy 2 wraz z wychowawcą Aleksandrą Gajewską zaprosiły do Przedszkola ks. Piotra Wolnego, który przybliżył dzieciom życiorys Ojca Świętego Jana Pawła II. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem słuchały zaproszonego gościa. Następnie dzieci kolorowały portret Papieża. Ksiądz Piotr wybrał najładniejszą pracę - okazała się nią praca Wojtka Szczawińskiego. Wszystkie dzieci otrzymały upominki od księdza. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wraz z ks. Piotrem i swoimi opiekunkami wyruszyły do miasta, aby zapalić znicz pod pomnikiem Ojca Św. Jana Pawła II.
| .. DZIEŃ POCZTY I ZNACZKA POCZTOWEGO ..
W ramach Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego dzieci z grupy 2 i 4 wraz z paniami: Renatą Błazełek, Aleksandrą Gajewską, Marią Gibaszek oraz Mariolą Kupczyk udały się na pocztę. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły, jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami.
Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się, w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Przedszkolaki mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Na poczcie dzieci wysłały wcześniej przygotowane kartki dla kolegów i koleżanek z zaprzyjaźnionych przedszkoli z całej Polski.
| .. PRZEDSZKOLAKI W SKLEPIE ZOOLOGICZNO-WĘDKARSKIM ..
22 października 2019 r. dzieci z grupy 0a wraz ze swoją wychowawczynią Mariolą Urbańczyk udały się do pobliskiego sklepu zoologiczno-wędkarskiego. Na miejscu czekał na nas pan sprzedawca, który miło nas powitał i zapoznał z asortymentem swojego sklepu. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska przedmiotom niezbędnym do codziennej pielęgnacji i zabawy psów, kotów czy chomików. Z dużym zainteresowaniem oglądały rodzaje żywności dla małych i dużych zwierząt. Największe zaciekawienie wśród chłopców wzbudziły akcesoria do połowu ryb m.in. wędki i kolorowe, błyszczące rybki. Wycieczka była jednym z elementów realizowanej tematyki kompleksowej "Zwierzęta domowe".
| .. WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KWIACIARNI ..
18 października 2019 r., realizując temat "Poznajemy zawody rodziców", dzieci z grupy 3 wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Banasiak i p. Edytą wybrały się na wycieczkę do kwiaciarni "Oliwka", miejsca niezwykle kolorowego i pachnącego. Dzieci dowiedziały się, jakie rodzaje kwiatów można znaleźć w kwiaciarni oraz czym zajmuje się florysta.
Na zakończenie spotkania panie i dzieci otrzymały piękne, pachnące róże. Za miłe spotkanie przedszkolaki podziękowały pani florystce wręczając własnoręcznie wykonane laurki.
| .. DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU ..
We wszystkich grupach przedszkola świętowano Dzień Chłopaka. W salach odbyły się zabawy i konkursy przygotowane przez wychowawczynie. Dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom "Sto lat", po czym wszystkie przedszkolaki zasiadły do stołów, gdzie był przygotowany słodki poczęstunek. Dzieci otrzymały prezenty przygotowane i zakupione przez rodziców.
| .. PRZEDSZKOLAKI POZNAWAŁY ZASADY RUCHU DROGOWEGO ..
Przedszkolaki poznawały zasady ruchu drogowego. W tym celu, po wcześniejszej pogadance z wychowawczyniami w grupach, wyszły do miasta. Tam uczyły się bezpiecznego przejścia przez jezdnię oraz zasad ruchu drogowego. Odbyło się również spotkanie z policjantem, który opowiadał dzieciom o pracy w Policji, a także wytłumaczył, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały zaproszonego gościa.
| .. DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA ..
20 września 2019 r. przedszkolaki z Dobrej świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W kolorowym korowodzie przeszły na plac Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej. Tam wspólnie odśpiewały "Hymn Przedszkolaka". Następnie przemaszerowały wraz ze swoimi paniami ulicami miasta. Miłą niespodzianką były życzenia złożone przez pracowników Urzędu Miejskiego w Dobrej. Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler oraz jego z-ca Przemysław Tomczak, częstowali dzieci cukierkami. O bezpieczeństwo dzieci zadbali dobrscy policjanci. Po powrocie do przedszkola dzieci kontynuowały obchody swojego święta w swoich salach. Tam odbyły się zabawy muzyczno - ruchowe przygotowane przez nauczycielki Przedszkola.
Wróć do spisu treści